Ciągle śledzimy rozwój sytuacji powodziowej, która dotknęła część regionów naszego kraju. W tych trudnych chwilach łączymy się z osobami poszkodowanymi, które zmagają się ze skutkami powodzi lub ciągle z nią walczą. W związku z tą sytuacją podjęliśmy decyzję o przełożeniu spotkania dotyczącego inauguracji ogólnopolskich konsultacji społecznych na 27 września.

Profile kompetencyjne uczniów od wielu lat w innych krajach OECD determinują sposób działania systemów edukacji. Regulacje, standardy i jakość stanowią kluczowy element zapewnienia dzieciom i młodzieży odpowiedniego poziomu edukacji, opieki i wychowania. Gościem specjalnym webinaru będzie Amanda Spielman.

Instytut Badań Edukacyjnych oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej mają przyjemność zaprosić Państwa do udziału w konferencji pt.: “Od profilu do zmian w systemie edukacji ”. Konferencja jest działaniem prowadzonym w ramach projektu “Kształtowanie kompetencji – od profilu do praktyki – opracowanie profilu absolwenta" z uwzględnieniem założeń/koncepcji koniecznych zmian w kształceniu ogólnym”, realizowanego przez Instytut Badań Edukacyjnych, która wpisuje się w szerszy i długoterminowy plan zmian w polskiej edukacji.