Instytut Badań Edukacyjnych - Portal informacyjny

Konferencja IBE: Różnice edukacyjne a płeć uczniów

Konferencja IBE: Różnice edukacyjne a płeć uczniów

Instytut Badań Edukacyjnych zaprasza na konferencję, która podejmie temat różnic edukacyjnych w Polsce w kontekście płci uczniów. W programie przewidziano zarówno prelekcje ekspertów, jak i panel dyskusyjny. Zapraszamy!
Podsumowanie IMPACT’24 w Poznaniu

Podsumowanie IMPACT’24 w Poznaniu

Za nami IMPACT’24, czyli największe wydarzenie technologiczno-gospodarcze w Europie Środkowo-Wschodniej. 2 dni, 9 interaktywnych scen, 23 ścieżki tematyczne i dziesiątki wybitnych speakerów. Instytut Badań Edukacyjnych, który był...

Znamy wyniki konkursu

Znamy wyniki konkursu "Jestem Eko II- Zbrataj się z naturą"

Zakończona została druga edycja zmagań konkursowych Jestem Eko. Do konkursu zgłosiło się 215 Kół Przyrodniczych z całej Polski. Przez ponad sześć miesięcy aktywnie wdrażały one w swoich szkołach dobre praktyki związane z ochroną środowiska.

Olga Wasilewska, Zastępca Kierownika Zespołu Badań Międzynarodowych powołana do zespołu ds. edukacji obywatelskiej MEN

Olga Wasilewska, Zastępca Kierownika Zespołu Badań Międzynarodowych powołana do zespołu ds. edukacji obywatelskiej MEN

Minister Edukacji Barbara Nowacka powołała członków zespołu eksperckiego do prac nad przygotowaniem projektu podstawy programowej kształcenia ogólnego nowego przedmiotu - edukacja obywatelska. Z Instytutu Badań Edukacyjnych członkiem...

Dział badania- znak graficzny

o instytucie badań edukacyjnych

IBE jest instytutem badawczym prowadzącym interdyscyplinarne badania naukowe nad funkcjonowaniem i efektywnością systemu edukacji w Polsce. Do głównych zadań IBE należą badania oraz analiza osiągnięć edukacyjnych uczniów, podstaw szkolnych oraz kształcenia i funkcjonowania systemu edukacji. Instytut wspiera funkcjonowanie systemu kwalifikacji oraz koncepcję uczenia się przez całe życie (lifelong learning).

Instytut Badań Edukacyjnych działa pod nadzorem Ministra Edukacji Narodowej.

 

Instytut Badań Edukacyjnych

ul. Górczewska 8

01-180 Warszawa