Webinar: Doświadczenia w reformie edukacji w Portugalii

W ciągu ostatnich 30 lat portugalski system edukacji przeszedł różne transformacje i reformy. Zapraszamy na webinar dotyczący portugalskich doświadczeń, skuteczności reform edukacji i rozwiązań skupionych na programach nauczania.

Portugalskie reformy wprowadziły zasady regulujące organizację i zarządzanie programem nauczania w edukacji podstawowej, a także ocenę postępów w nauce i opracowywanie programów nauczania.
Zwiększona autonomia szkoły, jasny program nauczania, regularna ocena uczniów, ścieżki zawodowe, elastyczność to jedne z kluczowych elementów. Wszystko to pomogło przygotować portugalską młodzież do aktywnego, produktywnego i odpowiedzialnego życia w XXI wieku.

Serdecznie zapraszamy na webinar Doświadczenia w reformie edukacji w Portugalii, który odbędzie się 06 września 2024 r. w godzinach 10:00 - 11.30.

W czasie webinaru porozmawiamy o:

• edukacji
  • profilu absolwenta kończącego szkołę podstawową
  • zestawie wartości, zasad i obszarów kompetencji uważanych za fundamentalne dla portugalskich uczniów i systemu edukacji.

Jak działa system edukacyjny Portugalii? Jak Portugalia dostosowuje system edukacji do wymagań kompetencyjnych XXI wieku? Jak wygląda i wdraża się model kompetencji? - na te i Państwa pytania, podczas webinaru, odpowie ekspert, Nuno Crato.

Prelegent:

Nuno Crato, GCIH, GCIP, jest obecnie Prezesem Iniciativa Educação i profesorem statystyki na Uniwersytecie Lizbońskim. Należy do Rady Naukowej ds. Edukacji we Francji oraz innych organizacji naukowych i edukacyjnych. Pełni funkcję konsultanta dla różnych krajów i rządów.
Pisarz i eseista. Jest autorem m.in. “Improving a Country's Education: PISA 2018 Results in 10 Countries” (Springer 2021).
W latach 2011-2015 profesor Crato pełnił funkcję ministra edukacji Portugalii. Pod koniec jego kadencji portugalscy uczniowie osiągnęli najlepsze wyniki w międzynarodowych badaniach PISA i TIMSS.

PROGRAM

Spotkanie odbędzie się w formule online na platformie ZOOM, a informacja wraz linkiem do wydarzenia zostanie przesłana na dzień przed wydarzeniem na maila wskazanego w formularzu zgłoszeniowym.

FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia na webinar przyjmujemy do 04 września 2024 r. do godz. 16.00.

Serdecznie zapraszamy:

• nauczycieli,
  • przedstawicieli oświaty i edukacji,
  • wszystkie osoby zainteresowane tematyką webinaru i projektu.

Webinar zostanie nagrany i udostępniony na kanale YouTube Instytutu Badań Edukacyjnych. Webinar odbędzie się w języku angielskim z udziałem tłumacza.