Mikropoświadczenia są istotnym rozwiązaniem wspierającym rozwój i uzupełnienie kompetencji, co jest kluczowe, jeśli chodzi o współczesny, szybko zmieniający się rynek pracy. Wskazują na to obserwowane światowe trendy w obszarze edukacji, zarówno formalnej, jak i pozaformalnej oraz międzynarodowe inicjatywy dotyczące tworzenia standardów stosowania mikropoświadczeń jako uznawanego sposobu potwierdzania umiejętności. W związku z tym, realizując projekt “Mikropoświadczenia - pilotaż nowego rozwiązania wspierającego uczenie się przez całe życie”, a także opierając się na opiniach ekspertów Grupy Doradczej ds. Mikropoświadczeń, zauważamy, że obecnie kluczowy jest namysł nad tym, jak powinna wyglądać strategia długofalowego rozwoju mikropoświadczeń w Polsce.
Wierzymy, że spotkanie będzie okazją do przedstawienia stanu prac w projekcie, omówienia planowanych efektów, a przede wszystkim poddania pod dyskusję zagadnień z kluczowych obszarów:
1. Perspektywa edukacji formalnej - stosowanie mikropoświadczeń w oświacie i szkolnictwie wyższym.
2. Perspektywa edukacji pozaformalnej i uczenia się w miejscu pracy- mikropoświadczenia jako wspieranie rozwoju umiejętności na rynku pracy.
3. Perspektywa na przyszłość - włączenie mikropoświadczeń do praktyki i polityki państwa.
Lokalizacja: Hotel Bellotto, ul. Senatorska 13/15, Warszawa
Godziny Spotkania: 09:30-17:30
Działanie jest realizowane w ramach projektu: “Wspieranie dalszego rozwoju Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w Polsce (ZSK 6)”, nr umowy: FERS.01.08-IP.05-0001/23, realizowanego ze środków Programu Operacyjnego Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego, Działanie: 01.08 Rozwój systemu edukacji i uczenia się dorosłych.
Instytut Badań Edukacyjnych i Dolnośląski Kurator Oświaty Ewa Skrzywanek serdecznie zaprasza do udziału w seminarium metodyczno-naukowym dla kadr systemu oświaty z województwa dolnośląskiego, w szczególności: dyrektorów i dyrektorek publicznych i niepublicznych szkół podstawowych, pracowników kuratorium oświaty, doradców metodycznych pod tytułem: „Ocenianie dla rozwoju – założenia, wyzwania, instrumenty wsparcia”.
Wydarzenie to odbędzie się 22 października br. (godz. 10:00 – 15:30) we Wrocławskim Centrum Kongresowym (Hala Stulecia) przy ul. Wystawowej 1.
Seminarium realizowane w ramach projektu „Wspieranie dostępności edukacji dla dzieci i młodzieży" FERS.01.06-IP.05-0002/23
Konferencja stanowi część cyklu Forum Wymiany Doświadczeń Interesariuszy Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w ramach projektu “Wspieranie dalszego rozwoju Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w Polsce - ZSK6” FERS.01.08-IP.05-0001/23, realizowanego przez Instytut Badań Edukacyjnych ze środków Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego.
Instytut Badań Edukacyjnych zaprasza na bezpłatną konferencję pt.: "Trendy, innowacje i wyzwania w branży elektroenergetycznej w regionie mazowieckim"
Podczas wydarzenia będziemy rozmawiać o:
W programie przewidziano wystąpienia ekspertów oraz panel dyskusyjny dotyczące trendów, innowacji i wyzwań oraz aktualnych potrzeb pracodawców z branży elektroenergetycznej. W trakcie konferencji nie zabraknie też okazji do networkingu.
Szczegóły organizacyjne:
Udział w konferencji jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji. Rejestracja jest dwuetapowa:
W przypadku dodatkowych pytań, prosimy o kontakt z Panią Sylwią Kiersnowską-Troć, adres e-mail:
Zachęcamy do zapoznania się z programem wydarzenia.
Serdecznie zapraszamy!