Instytut Badań Edukacyjnych - Portal informacyjny
Rusza badanie

Rusza badanie "Uczenie się dorosłych Polaków"

Dlaczego się uczymy? Co nas do tego motywuje, a co zniechęca? Instytut Badań Edukacyjnych – Państwowy Instytut Badawczy właśnie rozpoczął kolejną edycję badania "Uczenie się dorosłych Polaków".
Rada chce większego wsparcia dla nauczycieli

Rada chce większego wsparcia dla nauczycieli

– Chcemy włączyć w nauczanie przedmiotowe troskę o wartości i postawy. Musimy stworzyć nauczycielom dobre warunki pracy i umożliwić wsparcie, tam gdzie jest ono potrzebne – stwierdził prof. Zbigniew Marciniak, przewodniczący Rady ds....

Jak zbudować zaufanie do mikropoświadczeń cyfrowych?

Jak zbudować zaufanie do mikropoświadczeń cyfrowych?

Cyfrowe mikropoświadczenia zdobywają świat – szacuje się, że wydano ich już nawet 300 milionów. Dużym wyzwaniem pozostaje jednak kwestia jakości i zaufania. Sytuację może zmienić model tworzony przez IBE PIB.
Szkolenia dla autorów podstaw programowych 

Szkolenia dla autorów podstaw programowych 

Zapraszamy do zapoznania się cyklem szkoleń online dla ekspertów, którzy przygotowują podstawy programowe wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w szkole podstawowej.
Dział aktualności - znak graficzny

Webinar „Planowanie walidacji efektów uczenia się. Scenariusz walidacji”

Webinar „Planowanie walidacji efektów uczenia się. Scenariusz walidacji”

Instytut Badań Edukacyjnych – Państwowy Instytut Badawczy zaprasza na spotkanie informacyjne online dotyczące projektowania walidacji efektów uczenia się.

Wydarzenie odbędzie się 12 marca 2025 r., w godz. 9.00 - 12.00 na platformie Google Meet. 
Celem webinaru jest przekazanie praktycznych wskazówek dotyczących przygotowania się podmiotu do nadawania kwalifikacji wolnorynkowych lub sektorowych. Spotkanie adresowane jest do instytucji certyfikujących oraz podmiotów zainteresowanych nadawaniem kwalifikacji wolnorynkowych lub
sektorowych w ramach ZSK.
Podczas spotkania podpowiemy m.in.:

  • czym jest walidacja efektów uczenia się;
  • jakie znaczenie dla planowania walidacji ma opis kwalifikacji wolnorynkowej/ sektorowej;
  • jakie elementy organizacyjne i merytoryczne należy uwzględnić planując walidację;
  • czym jest i jak przygotować scenariusz walidacji; 
  • dlaczego warto przeprowadzić pilotaż walidacji.

Zapraszamy osoby odpowiadające merytorycznie za planowanie i przebieg walidacji w danym podmiocie, ale też te, które znają rozwiązania i możliwości organizacyjne/ finansowe/ kadrowe w organizacji. 

Uczestnictwo w wydarzeniach jest bezpłatne. Warunkiem udziału jest rejestracja poprzez poniższy formularz oraz wypełnienie deklaracji do 7 marca 2025 r. 

Deklaracja uczestnika w projekcie ZSK6

Formularz rejestracyjny

 

Webinar jest jednym z dwóch spotkań dotyczących przygotowania podmiotu do prowadzenia walidacji. Jego uzupełnieniem jest spotkanie dotyczące przygotowania materiałów niezbędnych podczas
walidacji efektów uczenia się:

26 marca 2025 r. – Narzędzia walidacji i materiały pomocnicze. 

W przypadku pytań dotyczących w/w zagadnień zapraszamy do kontaktu z zespołem Instytutu Badań Edukacyjnych - Państwowego Instytutu Badawczego wspierającym podmioty zainteresowane uzyskaniem uprawnień IC: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Zapraszamy!

 

Wydarzenia realizowane w ramach projektu  "Wspieranie dalszego rozwoju Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w Polsce (ZSK6)” FERS.01.08-IP.05-0001/23  

Informacje dotyczące wydarzenia

Rozpoczęcie 12.03.2025 | 09:00
Zakończenie 12.03.2025 | 12:00
Lokalizacja On line
Projekt ZSK6, Webinar