Instytut Badań Edukacyjnych - Portal informacyjny
Rusza badanie

Rusza badanie "Uczenie się dorosłych Polaków"

Dlaczego się uczymy? Co nas do tego motywuje, a co zniechęca? Instytut Badań Edukacyjnych – Państwowy Instytut Badawczy właśnie rozpoczął kolejną edycję badania "Uczenie się dorosłych Polaków".
Rada chce większego wsparcia dla nauczycieli

Rada chce większego wsparcia dla nauczycieli

– Chcemy włączyć w nauczanie przedmiotowe troskę o wartości i postawy. Musimy stworzyć nauczycielom dobre warunki pracy i umożliwić wsparcie, tam gdzie jest ono potrzebne – stwierdził prof. Zbigniew Marciniak, przewodniczący Rady ds....

Jak zbudować zaufanie do mikropoświadczeń cyfrowych?

Jak zbudować zaufanie do mikropoświadczeń cyfrowych?

Cyfrowe mikropoświadczenia zdobywają świat – szacuje się, że wydano ich już nawet 300 milionów. Dużym wyzwaniem pozostaje jednak kwestia jakości i zaufania. Sytuację może zmienić model tworzony przez IBE PIB.
Szkolenia dla autorów podstaw programowych 

Szkolenia dla autorów podstaw programowych 

Zapraszamy do zapoznania się cyklem szkoleń online dla ekspertów, którzy przygotowują podstawy programowe wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w szkole podstawowej.
Dział aktualności - znak graficzny

V Forum Wymiany Doświadczeń Interesariuszy Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji "Doradztwo zawodowe i edukacyjne wobec wyzwań edukacji i rynku pracy - II edycja"

V Forum Wymiany Doświadczeń Interesariuszy Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji

Instytut Badań Edukacyjnych serdecznie zaprasza do udziału w kolejnej edycji konferencji pt. „Doradztwo zawodowe i edukacyjne wobec wyzwań edukacji i rynku pracy,” która odbędzie się 28 listopada 2024 roku w Centrum Konferencyjnym "Ogrodowa 58" w Warszawie. Rozpoczniemy o godzinie 09:00.

Podczas konferencji zaprosimy Państwa do udziału w dyskusji na temat:

  • różnych form uczenia się doradców zawodowych,
  • najnowszych trendów w kształceniu i rozwoju zawodowym doradców,
  • umiejętności doradców zawodowych, które pozwalają skutecznie wspierać rozwój innych.

Dodatkowo przeanalizujemy:

  • najlepsze narzędzia oferowane przez Zintegrowany System Kwalifikacji (ZSK) wspierające pracę doradców,
  • doświadczenia praktyków związanych z doradztwem zawodowym w szkołach i poza nimi, którzy wykorzystują narzędzia ZSK.

Do udziału w konferencji szczególnie zapraszamy:

  • nauczycieli i dyrektorów szkół podstawowych i ponadpodstawowych,
  • doradców zawodowych,
  • wykładowców i studentów kierunków nauczycielskich,
  • osoby związane z przygotowaniem zawodowym lub wsparciem doradców.

W pierwszej części konferencji eksperci, w tym dr Anna Pluskota z Instytutu Badań Edukacyjnych, dr hab. Anna Paszkowska-Rogacz, prof. UŁ, Aleksandra Mięczakowska z Ośrodka Rozwoju Edukacji, Magdalena Kamieniecka z Fundacji ZwrotNa oraz Jerzy Bielecki z IBE, omówią kształcenie i rozwój zawodowy doradców. Przedstawią potrzeby i możliwości w zakresie rozwoju kompetencji doradców oraz czynniki wpływające na jak najlepsze przygotowanie do tej roli zawodowej.

Druga część konferencji poświęcona będzie narzędziom opracowanym przez Instytut Badań Edukacyjnych: Metodzie Bilansu Kompetencji, Mojemu Portfolio, Kompasowi Szkolnictwa Branżowego oraz chatbotowi Zeterce. Zobaczymy, jak te narzędzia mogą być wykorzystane przez doradców i nauczycieli w pracy z młodzieżą.

W trzeciej części zaprosimy do rozmowy praktyków, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami w pracy doradczej. Zachęcamy do aktywnego udziału i wymiany doświadczeń w ramach Forum Wymiany Doświadczeń – każdy głos jest dla nas ważny!

Udział w konferencji jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Konferencja jest częścią cyklu Forum Wymiany Doświadczeń Interesariuszy Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w ramach projektu „Wspieranie dalszego rozwoju Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w Polsce – ZSK6” (FERS.01.08-IP.05-0001/23), realizowanego przez Instytut Badań Edukacyjnych ze środków Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego.

Informacje dotyczące wydarzenia

Rozpoczęcie 28.11.2024 | 09:00
Zakończenie 28.11.2024 | 16:10
Lokalizacja Warszawa
Projekt ZSK6, Forum
Załącznik V FWD Program 1.pdf