Instytut Badań Edukacyjnych - Portal informacyjny
Rusza badanie

Rusza badanie "Uczenie się dorosłych Polaków"

Dlaczego się uczymy? Co nas do tego motywuje, a co zniechęca? Instytut Badań Edukacyjnych – Państwowy Instytut Badawczy właśnie rozpoczął kolejną edycję badania "Uczenie się dorosłych Polaków".
Rada chce większego wsparcia dla nauczycieli

Rada chce większego wsparcia dla nauczycieli

– Chcemy włączyć w nauczanie przedmiotowe troskę o wartości i postawy. Musimy stworzyć nauczycielom dobre warunki pracy i umożliwić wsparcie, tam gdzie jest ono potrzebne – stwierdził prof. Zbigniew Marciniak, przewodniczący Rady ds....

Jak zbudować zaufanie do mikropoświadczeń cyfrowych?

Jak zbudować zaufanie do mikropoświadczeń cyfrowych?

Cyfrowe mikropoświadczenia zdobywają świat – szacuje się, że wydano ich już nawet 300 milionów. Dużym wyzwaniem pozostaje jednak kwestia jakości i zaufania. Sytuację może zmienić model tworzony przez IBE PIB.
Szkolenia dla autorów podstaw programowych 

Szkolenia dla autorów podstaw programowych 

Zapraszamy do zapoznania się cyklem szkoleń online dla ekspertów, którzy przygotowują podstawy programowe wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w szkole podstawowej.
Dział aktualności - znak graficzny

Aplikacja Moja Walidacja – seminarium informacyjne dla przedstawicieli Instytucji Certyfikujących

Aplikacja Moja Walidacja – seminarium informacyjne dla przedstawicieli Instytucji Certyfikujących

Instytut Badań Edukacyjnych – Państwowy Instytut Badawczy zaprasza na bezpłatne seminarium pt.: „Aplikacja Moja Walidacja – seminarium informacyjne dla przedstawicieli Instytucji Certyfikujących”.

Moja Walidacja to bezpłatne narzędzie cyfrowe, udostępniane online przez Instytut Badań Edukacyjnych – Państwowy Instytut Badawczy. Jest przeznaczone dla Instytucji Certyfikujących – może z niej skorzystać każdy chętny podmiot. 

Seminarium jest skierowane do osób, które z ramienia Instytucji Certyfikującej (IC) zajmują się organizowaniem oraz prowadzeniem procesu walidacji i certyfikowania na rzecz kandydatów ubiegających się o uzyskanie kwalifikacji wolnorynkowych lub sektorowych. Przygotowano je z myślą przede wszystkim o instytucjach małych i średniej wielkości, które nie mają własnych systemów zarządzania walidacją.

Podczas seminarium uczestnicy zapoznają się z aplikacją Moja Walidacja (MW), która służy do:

  • projektowania procesu walidacji, 
  • tworzenia wydarzeń i zapraszania uczestników (klientów oraz członków komisji walidacyjnej), 
  • odnotowywania wyników walidacji – bezpośrednio w narzędziu oraz poprzez gromadzenie dokumentacji z walidacji, 
  • generowania certyfikatów kwalifikacji wolnorynkowych i sektorowych wedle wzoru, który został ustalony w IBE i jest używany w innych narzędziach przygotowanych przez Instytut, 
  • komunikacji między pracownikami instytucji i jej klientami, 
  • prowadzenia statystyk i zapewnienie przepływu informacji z e-raportami ZRK. 

 Seminarium ma praktyczny wymiar i obejmuje ćwiczenia na komputerze w aplikacji Moja Walidacja. Organizator zapewnia komputery na sali szkoleniowej.

Uczestnicy poznają m.in.:

  1. cel, korzyści oraz zastosowanie aplikacji Moja Walidacja,
  2. przebieg procesu walidacji w narzędziu – poszczególne etapy ścieżki kandydata krok po kroku,
  3. generator certyfikatów i zaświadczeń,
  4. funkcjonalności konta kandydata, administratora IC i pracownika IC

Seminarium prowadzone jest przez ekspertki z Instytutu Badań Edukacyjnych – Państwowego Instytutu Badawczego w ramach projektu “Wspieranie dalszego rozwoju Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji w Polsce (ZSK 6)” [FERS.01.08-IP.05-0001/23] współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego.

Seminarium odbędzie się w terminie 08.05.2025 r., w godzinach 8:30 – 15:30, w Centrum Konferencyjnym “Ogrodowa 58” ul. Ogrodowa 58, 00-876 Warszawa.

Zainteresowane osoby prosimy o wysłanie swojego zgłoszenia za pomocą formularza:  https://seminaria-ibe.pl/zsk6-173-757-2024/

Rejestracji prosimy dokonać najpóźniej do 30.04.2025 r.

Osobom mieszkającym w odległości powyżej 50 km od Warszawy zapewniamy nocleg, a dojeżdżającym z innej miejscowości, niż ta, w której odbywa się seminarium, oferujemy zwrot kosztów przejazdu.

W przypadku braku zgłoszenia wymaganej liczby uczestników organizator zastrzega sobie prawo do odwołania seminarium.

W razie pytań prosimy o kontakt z Julianem Bliżyckim, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje dotyczące wydarzenia

Rozpoczęcie 08.05.2025 | 08:30
Zakończenie 08.05.2025 | 15:30
Lokalizacja Warszawa
Projekt ZSK6, Seminarium
Załącznik 08.05.2025 Warszawa Program_seminarium_MW.docx.pdf