Trudności w pełnieniu roli ucznia – uwarunkowania, przejawy, kierunki oddziaływań w kontekście kompetencji potrzebnych na rynku pracy

Publikacja jest skierowana do nauczycieli i zawiera szereg wskazówek i propozycji rozwiązań uczniowskich problemów. W opracowaniu przeanalizowano podstawowe obszary zachowań problemowych dzieci i młodzieży oraz korelujących z nimi sytuacji trudnych ujawniających się w środowisku szkolnym. Zebrane informacje odnoszą się do zadań diagnostycznych szkoły, a podane propozycje są przydatne w pracy z uczniami przejawiającymi konkretne zachowania trudne. Wskazane kierunki pracy pedagogicznej z dziećmi i młodzieżą są istotne nie tylko dla odniesienia przez nich sukcesu szkolnego, lecz także dla kompetentnego pełnienia ról zawodowych w przyszłości. Pobierz (plik PDF)