Zespół

Liderka projektu 

Psycholożka, badaczka, trenerka umiejętności psychospołecznych. Ponadto coach i psychoterapeutka poznawczo-behawioralna. W Instytucie Badań Edukacyjnych od lat zajmuje się zarówno badaniami społecznymi i edukacyjnymi, jak i projektami wdrożeniowymi w zakresie szeroko rozumianej tematyki uczenia się przez całe życie oraz sytuacji uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Obecnie kieruje projektem „Kariera bez barier”, który skierowany jest do szkół i służy wsparciu nauczycieli, doradców zawodowych i innych specjalistów z otoczenia uczniów ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi w przygotowaniu dzieci i młodzieży do ich przyszłej tranzycji na rynek pracy. Zajmuje się również zagadnieniem przemocy rówieśniczej w polskich szkołach i jest współtwórczynią systemu zapobiegania przemocy RESQL. Jest autorką licznych badań i publikacji z zakresu edukacji, w tym między innymi na temat współpracy i komunikacji między szkołą a rodzicami uczniów.

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   tel. 505143591

Zastępca liderki projektu

Tomasz Kasprzak

Badacz, animator, trener. W IBE od 2010 r., najpierw w Zespole Badań Nauczycieli, w którym pracował nad. europejskim programem przywództwa edukacyjnego – działania prowadzonego w Polsce w partnerstwie z OSKKO. Później zajmował się zapewnianiem jakości w Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji. Obecnie zastępca lidera projektu „Kariera bez barier”. Z wykształcenia socjolog. Koordynator projektów krajowych i międzynarodowych z obszarów edukacji i kultury. Współautor scenariuszy przyszłości takich miast, jak Wrocław, Lublin, Konin. Członek europejskich sieci dotyczących m.in. polityki młodzieżowej i przywództwa edukacyjnego. Od kilku lat związany z ogólnopolskimi projektami wdrażającymi edukację włączającą

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   tel. 606 223 193

 

 

Koordynatorka zadania 1 

Doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce, specjalność – polityka społeczna. Absolwentka Instytutu Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego, studiów podyplomowych z zakresu Geriatrii i Opieki Długoterminowej w Medycznym Centrum Kształcenia Podyplomowego  Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu Public Relations w Badaniach Naukowych w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Specjalizuje się w polityce senioralnej oraz w ubezpieczeniach społecznych. Realizuje również projekty z zakresu rynku pracy i lifelong learning. Autorka czterech monografii, ponad 100 artykułów o tematyce społeczno-ekonomicznej, redaktor naukowy dwóch opracowań zbiorowych (w tym poświęconego osobom z niepełnosprawnościami). Certyfikowany trener i mentor akademicki. Posiada doświadczenie w pracy na rzecz: instytucji badawczych, instytucji szkolnictwa wyższego, instytucji rynku pracy (w tym: w charakterze krajowego koordynatora ds. Europejskich Służb Zatrudnienia – EURES – po stronie KG OHP) oraz organizacji pozarządowych.

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   tel. 508 598 273 

 

Koordynatorka komponentu badawczego/pracowniczka naukowa w IBE

MR fota konfa zmikrofonem

W IBE moją domeną jest nauka o zachowaniu i analiza danych ilościowych oraz metodologia badań z udziałem ludzi. Czerpię z osiągnięć psychologii poznawczej i psychologii edukacji- procesy uczenia się oraz psychologii emocji i motywacji- umiejętności pozapoznawcze (non-cognitive skills)/ społeczno-emocjonalne.
W poprzednich projektach skupiałam się na pomiarze edukacyjnym (assessment), testach i innych narzędziach do pomiaru osiągnięć, psychometrii i adaptacji kulturowej narzędzi psychologicznych oraz na projektowaniu walidacji umiejętności dorosłych.
W naszym projekcie odpowiadam za koncepcję badań, tworzenie narzędzi i analizę danych oraz przygotowanie raportów badawczych i publikacji. Korzystam z doświadczenia zawodowego w obszarze DEI w edukacji i w pracy oraz planowania i realizacji badań z udziałem osób z niepełnosprawnościami.
Poza pracą w projekcie interesuje mnie: dorastanie i starzenie się w cyfrowym świecie, a także rozwiązania oparte na przyrodzie (Nature-Based Solutions), samopoczucie (well-being) i zdrowie psychiczne w mieście.
Należę do Rady Naukowej IBE, Rady ds. Kompetencji Sektora Nowoczesnych Usług Biznesowych (NUB), The Association for Psychological Science (APS) i The Society for the Study of Motivation (SSM). Jestem mentorką w CoderDojo Polska.
Lubię uczyć. Mam doświadczenie w uczeniu osób dorosłych metodologii i statystyki oraz psychologii na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS, Wydziale Psychologii i Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, Instytucie Psychologii Akademii Pedagogiki Społecznej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Koordynatorka ds. wsparcia szkół

Ekonomistka, badaczka. Przez wiele lat związana ze środowiskiem instytucji otoczenia biznesu,  tematyką wspierania przedsiębiorczości oraz funduszy europejskich. Współpracowała z samorządem lokalnym, gdzie zajmowała się tematem regionalnych inteligentnych specjalizacji oraz inicjowaniem i wspieraniem działań na rzecz wzmocnienia powiązań gospodarki z sektorem nauki, inicjatywami ukierunkowanymi na twórcze myślenie, rozwijanie kreatywności i talentów, kształtowanie postaw przedsiębiorczych i proinnowacyjnych u młodzieży. W Instytucie Badań Edukacyjnych zaangażowana we wdrażanie rozwiązań Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji, w działania ukierunkowane na powiązanie edukacji z rynkiem pracy oraz badanie zapotrzebowania na kompetencje i kwalifikacje w branżach.

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   tel. 513 684 923

 

Ekspert

 

dr hab., prof. UW, socjolog, antropolog kultury, evaluation scientist. Autor licznych ekspertyz i badań m.in. dla OECD, OBWE, RPO, British Council (UK), BRPD, MEN, ORE, NCK, NAWA, FRSE, Multikulturni Center (Czechy), Fundacji im. St. Batorego, CSM, Public Education Evaluation Commission (Arabia Saudyjska), lokalnych instytucji samorządowych i edukacyjnych.  Autor dwóch i  współautor czterech książek oraz ponad siedemdziesięciu innych publikacji naukowych, które ukazały się w krajowych i zagranicznych pismach. Kierownik oraz uczestnik ponad 120 polskich i międzynarodowych projektów badawczych i ewaluacyjnych. W projekcie zajmuje się badaniami i ewaluacją.

 

Dane kontaktowe: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Koordynator ds. kontaktów z instytucjami rynku pracy

Ireneusz Baranowski

Urodzony w 1970 roku w Grudziądzu. Ukończył elektronikę i telekomunikację w Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy, jest magistrem inżynierem o specjalności: systemy telekomunikacyjne. Absolwent studiów podyplomowych: Zarządzanie zasobami ludzkimi (2007), Przedsiębiorczość. Ekonomia w praktyce (2015) i Master of Business Administration (2020) oraz kilkudziesięciu szkoleń. Jest wieloletnim pracownikiem samorządowym i administracji rządowej. Pracował wiele lat w Powiatowym Urzędzie Pracy (PUP) w Grudziądzu, gdzie przeszedł wszystkie szczeble kariery, od młodszego referenta do zastępcy dyrektora PUP. Był członkiem Powiatowej Rady Zatrudnienia w Grudziądzu, a następnie Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia w Toruniu.  W latach 2008-2016 był ławnikiem w Wydziale IV Pracy w Sądzie Rejonowym w Grudziądzu. W 2011 r. decyzją Prezydenta RP został odznaczony Medalem za Długoletnią Służbę. W 2016 r. objął stanowisko Dyrektora Departamentu Funduszy w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które piastował do czerwca 2020 r. W Instytucie Badań Edukacyjnych odpowiadał za realizację projektów dotyczących Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji i Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji.

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Główna ekspertka w zadaniu 2

Bernadetta CzerkawskaNauczycielka, wicedyrektorka, certyfikowana trenerka, doradczyni i coach, superwizorka. Pracuje w obszarze edukacji formalnej, alternatywnej i domowej. Autorka i współautorka materiałów dla nauczycieli, pracowników metodycznych i ekspertów SCWEW (publikacje, artykuły, scenariusze projektów interdyscyplinarnych i lekcji,  narzędzia pomiaru dydaktycznego, webinary). Jej główny obszar zainteresowania to procesy uczenia się uczniów (również tych ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi), warunki, które sprzyjają zdobywaniu przez nich wiedzy, rozwijaniu umiejętności i kompetencji. W swojej pracy zwraca uwagę na relacje między nauczycielami a uczniami, na procesy tworzenia bezpiecznych więzi, które warunkują skuteczne uczenie się. Zwolenniczka aktywnych metod nauczania z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Prywatnie aktorka teatru amatorskiego.

 e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   tel. 513 684 928

Ekspertka / Trenerka

Trenerka rekomendowana przez PTP, certyfikowany coach i superwizor ICC, ekspert do spraw personalnego rozwoju organizacji. Wspiera szkoły i przedszkola, realizując projekty rozwojowe dla szkół i przedszkoli w obszarze uczenia i wychowania opartego na wartościach, odporności psychicznej, edukacji włączającej. Wspiera samorządy w kontekście zarządzania oświatą. Pracując jako trenerka, pomaga odkrywać ludziom ich indywidualne potrzeby, umiejętności, stwarza warunki do zmian. W wolnych chwilach spaceruje po górach i gotuje.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   tel. 513 684 922

 

 

 

Ekspertka ds. szkoleń

Absolwentka europeistyki UW i studiów podyplomowych z zarządzania projektami SGH. Przez 6 lat pracowała na stanowisku specjalisty w Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich, gdzie zajmowała się projektami z POKL z zakresu rynku pracy oraz pomocy i integracji społecznej. Odpowiadała za współpracę z wykonawcami i zespołem projektowym, weryfikowała produkty oraz koordynowała realizację seminariów i konferencji w różnorodnych projektach. Ekspert RPO Województwa Dolnośląskiego 2014–2020 w ramach dziedziny Integracja społeczna. Obecnie pracuje na stanowisku ekspertki ds. szkoleń. W IBE odpowiada za opracowywanie materiałów promocyjnych, organizację konferencji, szkoleń i warsztatów. Nadzoruje podwykonawców w celu zapewnienia właściwej organizacji wydarzeń i planowanych działań promocyjnych. 

 e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   tel. 695 370 890

Główna specjalistka ds. komunikacji i współpracy z placówkami publicznymi

Z wykształcenia filolog, z zamiłowania społecznik. Ukończyła również studia podyplomowe z administracji i zarządzania w Szkole Głównej Handlowej oraz prawo finansowe na Uniwersytecie Warszawskim. Od ponad 10 lat związana z Instytutem Badań Edukacyjnych. Początkowo działała w zespołach administracyjnych, następnie w obszarze HR. W projekcie Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji obejmowała stanowisko głównego analityka. W obecnym projekcie zajmuje się komunikacją, rekrutacją i współpracą z placówkami publicznymi. Poza pracą bezinteresownie i z pasją zaangażowana w różne wydarzenia społeczne, lokalne, charytatywne i artystyczne (czasem sama jest ich inicjatorką), co przekłada się również na jej dodatkowe działaniach w Instytucie – zajmuje stanowiska w komisjach o charakterze socjalnym na rzecz dobra wspólnego wszystkich pracowników.

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   tel. 511 769 943

Główny specjalista ds. szkoleń 

Barłomiej Włodarczyk

Z wykształcenia dziennikarz. Pracował jako analityk mediów, obejmował również stanowiska handlowe. Od 5 lat w branży edukacyjnej. Jako doradca edukacyjno-zawodowy był odpowiedzialny m.in. za organizowanie prelekcji w szkołach średnich dotyczących ścieżki rozwoju młodych osób. Promotor skutecznej komunikacji międzyludzkiej, którą popularyzuje w mediach społecznościowych i w szkołach policealnych. Prywatnie miłośnik starych samochodów i muzyki bluesowej.

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

Ekspertka ds. redakcji

iwona stachowiczRedaktorka z ponad 25-letnim doświadczeniem w redagowaniu i korygowaniu tekstów. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Od początku swojej drogi zawodowej związana z branżą wydawniczą, pracowała m.in. w Wydawnictwie Informatycznym Mikom, w Domu Prasowym „Życie Warszawy”, współpracowała z WSiP. Przez ponad dziesięć lat w Wydawnictwie Naukowym PWN obejmowała stanowiska redaktora prowadzącego i redaktora językowego. Od czterech lat zajmuje stanowisko ekspertki ds. redakcji w Instytucie Badań Edukacyjnych.

 e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ekspert ds. materiałów graficznych

Od siedmiu lat grafik odpowiedzialny za skład publikacji internetowych i drukowanych w IBE. Miejsce poprzedniej pracy drukarnia cyfrowa i agencja reklamowa. 

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.