Forum edukacyjne

Redakcja „Edukacji” postanowiła udostępnić łamy swojego czasopisma praktykom, dla których edukacja to nie tylko kwestia refleksji naukowej, ale konkretna codzienna praca i misja realizowana w różnych instytucjach. Z pracą tą i wypełnianiem misji wiąże się szereg problemów, których rozpoznanie i zdiagnozowanie może umykać naukowcom, a które warto zaprezentować i poddać dyskusji.

Dlatego dział zatytułowany „Forum edukacyjne” dostępny jest dla wszystkich, którzy w dowolnej formie akceptowalnej jako spójny tekst, zechcą się podzielić z czytelnikami swoimi doświadczeniami, przemyśleniami czy propozycjami rozwiązań. Teksty nie będą poddawane recenzji naukowej, a jedynie korekcie stylistycznej i formalnej. Nie będą zatem posiadały odrębnego numeru DOI i nie będą traktowane jako teksty naukowe, ale jako głos różnych środowisk związanych z szeroko rozumianą edukacją – przedszkolną, szkolną i pozaszkolną. Zapraszamy do publikowania własnych tekstów!

• W jaki sposób zainteresować młodzież historią własnego regionu, wykorzystując przy tym najnowsze narzędzia i aplikacje internetowe?
  • Gry antypedagogiczne. Sprawozdanie z realizacji stażu na stopień nauczyciela dyplomowanego

Pobierz plik PDF

Aktualny numer kwartalnika EDUKACJA