Wakacyjne rozmówki o edukacji

Cykl spotkań online, podczas których w nieco swobodniejszej atmosferze porozmawiamy o tym, co ważne z punktu widzenia zmian w edukacji. Spotkania będą miały formę seminariów uwzględniających przestrzeń do dyskusji i wymiany poglądów.

Sezon wakacyjny w pełni, a w Instytucie Badań Edukacyjnych wre praca nad przygotowaniem profilu absolwenta przedszkola i szkoły podstawowej. Chcieliśmy zaprosić na rozmowy o edukacji, prowadzone w nieco bardziej swobodnej, wakacyjnej atmosferze. Będzie to cykl krótkich wydarzeń online.

Zapraszamy na pierwszy webinar Jakim zagranicznym rozwiązaniom warto się przyjrzeć myśląc o zmianach w edukacji 2

19 lipca 2024 godz. 10.00-12.00 - Jakim zagranicznym rozwiązaniom warto się przyjrzeć, myśląc o zmianach w edukacji?

W trakcie wydarzenia poruszymy trzy, ważne z punktu widzenia planowanych zmian w edukacji, tematy:

1. Poziom szczegółowości podstawy programowej a autonomia nauczyciela
  2. Egzaminy - ich cel, częstotliwość i konsekwencje
  3. Moduły, bloki i przedmioty a ramowe plany nauczania

Każdy z tematów zostanie najpierw pokrótce omówiony, z uwzględnieniem rozwiązań stosowanych w krajach OECD, a następnie głos zostanie oddany uczestnikom, którzy będą mieli przestrzeń aby podzielić się swoimi pomysłami, sugestiami czy komentarzami związanymi z danym tematem.

PROGRAM

Spotkanie odbywa się w formule online na platformie ZOOM, a informacja wraz linkiem do wydarzenia zostanie przesłana na dzień przed wydarzeniem na maila wskazanego w formularzu zgłoszeniowym.

FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Zapraszamy:

• nauczycieli
  • przedstawicieli oświaty i edukacji
  • wszystkie osoby zainteresowane tematyką webinaru i projektu

Webinar zostanie nagrany i udostępniony na kanale YouTube Instytutu Badań Edukacyjnych

_________________________________________________________________________________________________________________

2 sierpnia, godz. 10.00-12.00 Kompetencje matematyczne i jak ich nauczać?

Prosimy o rezerwację terminu, szczegóły wkrótce.

Kolejne webinary w przygotowaniu.