Wysłuchanie publiczne dotyczące wprowadzanego do podstawy programowej przedmiotu z edukacji obywatelskiej

Przedmiot edukacja obywatelska będzie prowadzony w klasach 2. szkół ponadpodstawowych (2 godziny w tygodniu w liceach ogólnokształcących i technikach oraz 1 godzina w szkołach branżowych) od roku szkolnego 2025/2026. Z uwagi na charakter wprowadzanego przedmiotu, intencją organizatorów jest zebranie od obywatelek i obywateli opinii na temat społecznych oczekiwań w tej sprawie.

Szczególnie zachęcamy do zgłaszania propozycji i uwag:

• nauczycielki i nauczycieli wiedzy o społeczeństwie oraz historii i teraźniejszości
  • młodych ludzi ze szkół średnich oraz świeżych absolwentów tych placówek.

Głos praktyków oraz młodzieży będzie stanowił szczególnie cenny wkład w pracę zespołu opracowującego podstawę programową nowego przedmiotu.

Osoby zarejestrowane otrzymają link do połączenia na platformie Zoom.

Wszystkie pozostałe osoby zapraszamy do obejrzenia transmisji z wysłuchania na kanale YouTube IBE.

Regulamin wysłuchania publicznego.

Informacje dotyczące wydarzenia