Jakie elementy budują pożądaną współcześnie triadę: wiedza, umiejętności i kompetencje społeczne? Czy posiadana przez absolwenta wiedza jest nadal najważniejszym elementem wymagań stawianych przed nim w polskiej szkole? A może bardziej będzie się liczyć umiejętność korzystania z posiadanej wiedzy dla dobra siebie i swojego otoczenia? Jedno jest pewnie – każdy, komu bliski jest los i przyszłość współczesnego ucznia – może wziąć udział w dyskusji nt. kształtu profilu absolwenta.

Instytut Badań Edukacyjnych oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej mają przyjemność zaprosić Państwa do udziału w konferencji pt.: „Tym razem twórzmy to wspólnie – zaczynamy konsultacje Profilu Absolwenta i Absolwentki”.

Konferencja realizowana jest w ramach projektu “Kształtowanie kompetencji – od profilu do praktyki – opracowanie profilu absolwenta z uwzględnieniem założeń/ koncepcji koniecznych zmian w kształceniu ogólnym”, realizowanego przez Instytut Badań Edukacyjnych, która wpisuje się w szerszy i długoterminowy plan zmian w polskiej edukacji.

Konferencja, realizowana w formule hybrydowej, odbędzie się 20 września 2024 roku w godzinach 11:45 – 13:45.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

W programie

Podczas konferencji zostanie zaprezentowany Państwu efekt wielomiesięcznej pracy zespołu ekspertów merytorycznych, badaczy i analityków Instytutu Badań Edukacyjnych. Eksperci Instytutu, na podstawie dostępnych materiałów krajowych i zagranicznych, rekomendacji płynących ze spotkań i wysłuchań publicznych z przedstawicielami instytucji związanych z polską edukacją, zaproponowali wstępny profil absolwenta. Z ich wystąpień dowiemy się, jakie dokumenty stały się podwaliną pod zaproponowany model profilu.

W drugiej części spotkania zaprosimy Państwa do inauguracji ogólnopolskich konsultacji społecznych nad zaprezentowanym nam profilem absolwenta. O tym, jak będzie wyglądał ich przebieg, z jakich narzędzi i metod będą korzystali prowadzący spotkania i wreszcie, jaki jest harmonogram spotkań w wybranych miastach Polski opowiedzą przedstawiciele Fundacji Stocznia, którzy będą czuwać nad prawidłowością i transparentnością całego procesu.

Na zakończenie konferencji zaprosimy Państwa do otwartej dyskusji i wymiany spostrzeżeń na temat zaproponowanych działań i sposobów ich realizacji.

Formuła konferencji

W wydarzeniu można wziąć udział stacjonarnie lub w formule online

stacjonarnie: Ministerstwo Edukacji Narodowej al. Jana Chrystiana Szucha 25 Warszawa

online: na kanale YouTube Instytutu Badań Edukacyjnych.

Rejestracja

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o wypełnienie odpowiednie formularza rejestracyjnego:
Formularz rejestracyjny (stacjonarnie)
Formularz rejestracyjny (online)

Na Państwa zgłoszenia czekamy do 18 września 2024 do godz. 15.00 (formuła stacjonarna) i do 20 września 2024 (formuła online).

Liczba miejsc w formule stacjonarnej jest ograniczona. Nagranie całej konferencji ukaże się kilka dni później na kanale YouTube IBE.

W przypadku jakichkolwiek pytań organizacyjnych prosimy o kontakt e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zachęcamy też do skorzystania z formularza kontaktowego projektu profil absolwenta, aby przesłać swoje pytania i konkluzje.

Informacje dotyczące wydarzenia

Rozpoczęcie 20.09.2024 | 11:45