Instytut Badań Edukacyjnych oraz Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zapraszają do udziału w drugiej rekrutacji na grantobiorców do projektu „Szansa - nowe możliwości dla dorosłych”.
"Szansa - nowe możliwości dla dorosłych" realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Celem nowej rekrutacji jest wyłonienie podmiotów, które wdrożą modele wsparcia nastawione na podniesienie umiejętności podstawowych (rozumienie i tworzenie informacji, rozumowanie matematyczne, umiejętności cyfrowe oraz kompetencje społeczne) oraz językowych (nauka języka polskiego) osób dorosłych (powyżej 18. roku życia) korzystających w Polsce z ochrony czasowej w związku z Decyzją wykonawczą Rady (UE) 2022/382 z dnia 4 marca 2022 r. stwierdzającą istnienie masowego napływu wysiedleńców z Ukrainy w rozumieniu art. 5 dyrektywy 2001/55/WE i skutkującą wprowadzeniem tymczasowej ochrony.
Projekt "Szansa - nowe możliwości dla dorosłych" - zasady
Modele powinny zostać wdrożone według określonych wytycznych zamieszczonych w dokumentacji rekrutacyjnej na stronie internetowej projektu w zakładce Rekrutacja Grantobiorców. Na wdrażanie modeli przeznaczono 13 mln zł.
Liczba grantów objętych finansowaniem jest uzależniona od liczby złożonych formularzy zgłoszeniowych oraz ich wartości. Maksymalna kwota grantu wynosi 500 tys. zł.
Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie w formie elektronicznej na stronie online.frse.org.pl do 16 sierpnia br. do godz. 16:00.
Spotkania informacyjne dla grantobiorców
Celem spotkań jest przekazanie zainteresowanym instytucjom informacji nt. procedur rekrutacyjnych do projektu grantowego. Spotkania poprowadzą członkowie projektu "Szansa - nowe możliwości dla dorosłych".
- 15 lipca br. w godz. 10.30 – 14.00 on-line na platformie Zoom
I Program spotkania online - 22 lipca br. w Warszawie w Hotelu Mercure ul. Złota 48/54 w godz. 10.30-16.00
I Program spotkania stacjonarnego - 2 sierpnia w Lublinie w Hotelu Victoria ul. Prezydenta Gabriela Narutowicza 58/60, 20-016 Lublin
I Program spotkania I Zarejestruj się
W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z pracownikami zespołu:
- tel.: 797-011-635, 572-675-479, 572-675-439
- e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ;Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.