IBE zostało wyróżnione na Gali Nauki Polskiej. Relacja z wydarzenia.

Z okazji Dnia Nauki Polskiej, przypadającego na 19 lutego, w auli Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczysta gala, podczas której minister nauki Dariusz Wieczorek wręczył nagrody najbardziej wyróżniającym się przedstawicielom środowiska naukowego i akademickiego. W uroczystości uczestniczyli także wiceministrowie: Maria Mrówczyńska, Maciej Gdula i Andrzej Szeptycki oraz dyrektor generalna Diana Matusik.

Podczas uroczystości minister Dariusz Wieczorek zwracał uwagę na rolę nauki w rozwoju gospodarczym i wskazywał na konieczność zacieśniania współpracy pomiędzy sektorem nauki i biznesu. – Mamy wspaniałe kadry, wspaniałych naukowców, świetnie osiągnięcia. Nie wstydźmy się tego, mówmy o tym, bo mamy powody do dumy. Nauka jest potrzebna polskiej gospodarce, jest niezbędna w tworzeniu nowych miejsc pracy. Dziś w zapisach polskich firmy powinny znaleźć się zobowiązywania do przekazywania środków na badania i rozwój.

– Będziemy kontynuować dialog i wypracowywać wspólne stanowiska ze środowiskiem nauki, aby jak najlepiej spełnić jego oczekiwania. Dziś zaczyna się nowa era dla polskiej nauki. Chciałabym, żeby kadencja tego rządu została w pamięci jako najlepsza dla rozwoju polskiej nauki – podsumował swoje wystąpienie minister nauki.

Laureaci zostali uhonorowani za zasługi w pięciu kategoriach: za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej, wdrożeniowej, organizacyjnej oraz całokształt dorobku.

Nagroda dla badaczy Instytutu Badan Edukacyjnych

W kategorii za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności wdrożeniowej nagrodę zespołową otrzymał projekt IBE i Uniwersytetu SWPS - "Opracowanie i upowszechnianie narzędzi diagnostycznych do oceny zdolności poznawczych dzieci i młodzieży".

Projekt kierowany przez prof. dr hab. Grażynę Krasowicz-Kupis i prof. dr hab. Grzegorza Sędka. Nagrodzeni pracownicy realizujący projekt po stronie IBE to: dr Katarzyna Wiejak, dr Beata Papuda-Dolińska, dr Anna Błaszczak, dr Tomasz Knopik, dr hab. Magdalena Smoczyńska, dr Magdalena Luniewska-Etenkowska, dr Magdalena Kochanska, dr Dorota Campfield. Ze strony SWPS dr Magdalena Kaczmarek, dr Piotr Rycielski, dr hab. Sylwia Bedyńska, dr hab. Izabela Krejtz, dr Radosław Kaczan, dr Anna Orylska, dr Klara Rydzewska.

Dzień Nauki Polskiej

Ustanowiony w 2020 roku Dzień Nauki Polskiej jest okazją do upamiętnienia osiągnięć najwybitniejszych polskich uczonych, którzy na stałe wpisali się w historię nauki, dokonując przełomowych odkryć w różnych dziedzinach. To również wyraz uznania dla współczesnych polskich badaczy, a także inspiracja do podejmowania przedsięwzięć naukowych oraz wzmacniania zainteresowania nauką i jej popularyzowania w społeczeństwie.

Dzień Nauki Polskiej jest też okazją do uhonorowania osób wybitnie zaangażowanych w działalność naukową i akademicką Nagrodami Ministra Nauki.

Kalendarz wydarzeń

Listopada   2024
Pon Wt Śr Cz Pt Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

NASZE BADANIA