Kongres "Nauka dla Społeczeństwa" z udziałem Instytutu Badań Edukacyjnych

Wykłady, dyskusje oraz prezentacje osiągnięć polskich naukowców uzupełnione o mobilne wystawy edukacyjne - to najważniejsze elementy Kongresu „Nauka dla społeczeństwa”, w którym uczestniczył Instytut Badań Edukacyjnych. 

Trzydniowy kongres "Nauka dla Społeczeństwa" trwał od 3 do 5 czerwca na terenie Politechniki Warszawskiej oraz Światowego Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu. W jednym miejscu spotkali się wybitni eksperci ze świata nauki, odbyły się również ciekawe wykłady i panele dyskusyjne. 

Podczas Kongresu Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek wraz z Sekretarzem Stanu w MEiN Wojciechem Murdzkiem wręczyli Medale Sapientia et Veritas. Instytut Badań Edukacyjnych otrzymał Dyplom Uznania Ministra Edukacji i Nauki. Odznaczenie odebrał dr hab. Paweł Gondek, Zastępca Dyrektora Instytutu ds. Naukowych, który uczestniczył również w debacie plenarnej "Przyszłość instytutów w Polsce".

To wydarzenie jest ogromnym sukcesem. Sukces polega na dwóch rzeczach. Po pierwsze, wszyscy przekonali się do tego, co wcześniej nie było pokazane na taką skalę, że Polska nauka rzeczywiście ma ogromny potencjał i nie ma tu żadnych kompleksów – mówił Minister Edukacji i Nauki.

Podczas Kongresu Michał Nowakowski, Lider Projektu ZSK4 oraz twórca systemu Odznaka+, wystąpił z prezentacją "System Odznaka+ czyli przyszłość cyfrowych poświadczeń". Popularnością cieszyło się również atrakcyjne stoisko Mobilnych Laboratoriów Przyszłości z technologiami przyszłości dla dzieci i młodzieży.

Współorganizatorami kongresu byli: Rada Główna Instytutów Badawczych, Politechnika Warszawska, Sieć Badawcza Łukasiewicz, Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Instytut Badań Edukacyjnych z udziałem grona naukowców z instytutów naukowych PAN oraz ośrodków uniwersyteckich. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji i Nauki.

Kalendarz wydarzeń

Lipca   2024
Pon Wt Śr Cz Pt Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

NASZE BADANIA