W dn. 1-2 czerwca br. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbędzie się międzynarodowa konferencja wieńcząca projekt "Economics of Sustainability".
Międzynarodowa konferencja "Sustainable Development – the Future of Business” ("Zrównoważony rozwój - przyszłość biznesu") odbędzie się w formie hybrydowej w dniach 1-2 czerwca 2022 r. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Jej Magnificencji Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach Prof. dr hab. inż. Celiny Olszak. Instytut Badań Edukacyjnych pełni rolę partnera konferencji.
Konferencja wieńczy projekt Economics of Sustainability finansowany ze środków Programu Partnerstw Strategicznych UE Erasmus+. Jest skierowana do przedstawicieli środowisk akademickich: naukowców, nauczycieli i studentów, oraz społeczeństwa obywatelskiego, biznesu i decydentów.
Intencją organizatorów jest umożliwienie kreatywnej i konstruktywnej dyskusji na temat różnych aspektów zrównoważonego rozwoju oraz możliwości kształtowania rozwoju gospodarczego i dobrobytu społecznego na gruncie wykorzystania tej koncepcji.
"Sustainable Development – the Future of Business". Jak wziąć udział w konferencji?
Konferencja jest bezpłatna i odbędzie się w formie hybrydowej (stacjonarnie - w budynku CNTI Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, oraz online).
Udział w konferencji jest możliwy na kilka sposobów: od obserwacji wystąpień poprzez aktywną prezentację po publikację wyników badań własnych (w trzech opcjach). Wyboru formy udziału oraz opcji publikacji można dokonać w trakcie rejestracji poprzez formularz na stronie konferencji.
Tematyka konferencji obejmuje wyzwania i rozwiązania w zakresie zrównoważonej gospodarki w szczególności związane z:
- zmianami klimatycznymi oraz niedoborem zasobów
- produkcją i zużyciem energii
- odnawialnymi źródłami energii
- rolnictwem ekologicznym
- zmianami demograficznymi
- problematyką zatrudnienia, bezrobocia oraz kapitału ludzkiego
- edukacją i kształceniem
- instytucjami, rynkami i instrumentami finansowymi
- zagadnieniem nierówności
- ochroną zdrowia
- eliminacją ubóstwa i głodu
- gospodarowaniem odpadami
- turystyką i wypoczynkiem w skali globalnej
- przedsiębiorczością
- aspektami zarządzania
- społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR)
- grywalizacją jako narzędzie skłaniające do zrównoważonych zachowań
i innych. Więcej informacji na temat projektu oraz konferencji można znaleźć TUTAJ.