Zapraszamy na webinar z okazji Światowego Dnia Świadomości Dostępności!

Instytut Badań Edukacyjnych zaprasza na webinar o dostępności, który odbędzie się online 18 maja 2023 roku w godzinach 9:00-11:00.

Każdego roku na całym świecie w trzeci czwartek maja obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Dostępności. Z tej okazji zapraszamy dyrektorów, nauczycieli oraz pedagogów szkół podstawowych i ponadpodstawowych na spotkanie poświęcone problemom uczniów ze specjalnymi potrzebami.

Opowiemy, co robimy, aby dostosować rozwiązania cyfrowe, nad którymi pracujemy, do potrzeb wszystkich uczestników systemu edukacji. Wspomnimy o wynikach ubiegłorocznych badań oczekiwań nauczycieli uczniów ze specjalnymi potrzebami i o naszych planach z tym związanych. Wyjaśnimy, dlaczego z punktu widzenia dostępności ważny jest także prosty język. Wreszcie zaś podpowiemy, jak można samemu przygotować dokumenty, które będą spełniały standardy dostępności.

Projektujemy dla wszystkich, czyli czym jest dostępność

Webinar odbędzie się 18 maja 2023 roku na platformie Yotube. Aby zapisać się na spotkanie należy skorzystać z formularza rejestracyjnegoZapraszamy do zapoznania się z programem oraz tematami wystąpień ekspertów.

Webinar z okazji Światowego Dnia Świadomości Dostępności

Podczas webinaru wystąpią:

  • Justyna Orłowska, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech, Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowej
  • Michał Przymusiński, Zastępca Dyrektora Instytutu Badań Edukacyjnych ds. Cyfryzacji Edukacji i Nauki
  • Alicja Luber, ekspert-projektant UX, Zespół Rozwoju Usług, Instytut Badań Edukacyjnych
  • Jerzy Greblicki, kierownik Zespołu Innowacyjnej Edukacji i Nauki, Instytut Badań Edukacyjnych
  • Monika Gronostajska-Holeksa, starszy specjalista ds. redakcyjnych, Zespół Rozwoju Usług, Instytut Badań Edukacyjnych
  • Mateusz Ciborowski, ekspert ds. dostępności cyfrowej, Zespół Rozwoju Usług, Instytut Badań Edukacyjnych