Szkolimy edukatorów Mobilnych Laboratoriów Przyszłości z obróbki drewna i metalu

Edukatorzy Mobilnych Laboratoriów Przyszłości wzięli udział w warsztatach, podczas których rozwijali umiejętności techniczne z zakresu bezpiecznej obróbki drewna i metalu. Dzięki urządzeniom CoolTool, które przekazała nam firma Educarium, już niebawem rozpoczniemy pilotaż zajęć z bezpiecznej obróbki drewna oraz metalu w szkołach podstawowych znajdujących się na trasie Mobilnych Laboratoriów Przyszłości.

24 lutego 2023 r. w Warszawie edukatorzy Mobilnych Laboratoriów Przyszłości wzięli udział w warsztatach z bezpiecznej obróbki drewna i metalu, organizowanych przez firmę Educarium, podczas których pracowali na urządzeniach CoolTool, w tym na:

  • UNIMAT ML1 - technika i materiałoznawstwo

Gotowy pakiet jest idealnym wprowadzeniem do obróbki materiałów drewnianych, tworzyw i metalu. Umożliwia zbudowanie jednego z 6 funkcjonalnych narzędzi: wiertarki ręcznej, 2 szlifierek, wyrzynarki, tokarki w 2 wariantach. Użytkownicy mają możliwość projektowania i konstruowania wybranych urządzeń technicznych, uczą się rozróżniania elementów ich budowy i usuwania nieprawidłowości w działaniu. Zdobywają też praktyczną umiejętność posługiwania się narzędziami do obróbki drewna. 

  • UNIMAT ML2 - projektowanie i technologia obróbki

Zestaw UNIIMAT ML2 jest rozszerzeniem zestawu ML1 o 4 urządzenia: tokarkę do metalu, frezarkę poziomą, frezarkowiertarkę pionową i wiertarkę poziomą. Poszerza to możliwości technologiczne o frezowanie większych elementów metalowych, frezowanie i wiercenie.

Już niebawem, dzięki naszej współpracy z firmą Educarium, urządzenia CoolTool będą elementem pilotażowych zajęć pokazowych prowadzonych w szkołach podstawowych przez edukatorów Mobilnych Laboratoriów Przyszłości.

Czym są urządzenia CoolTool?

CoolTool to unikatowa na światową skalę seria urządzeń firmy Educarium, które w bezpieczny sposób wprowadzają uczniów w tajniki majsterkowania. Wszystkie narzędzia CoolTool pełnią te same funkcje, co ich odpowiedniki przemysłowe, różnią się tylko rozmiarem i mają mniejszą moc silnika. Maszyny wyglądają jak prawdziwe, działają jak prawdziwe i są bardzo precyzyjne oraz łatwe w obsłudze, co jest gwarancją dobrego startu w świat obróbki materiałów. 

Urządzenia CoolTool wspierają rozwój kreatywności, umiejętności planowania, wykonywania projektów konstrukcyjnych (umiejętności techniczne), uczą cierpliwości, zaangażowania i odpowiedzialności oraz motywują uczniów do kreowania innowacyjnych rozwiązań. 

Czym są Mobilne Laboratoria Przyszłości?

Mobilne Laboratoria Przyszłości (MLP) to 16 ekip edukatorów, którzy poruszają się po Polsce specjalnie oznaczonymi busami i prowadzą bezpłatne zajęcia dla uczniów szkół podstawowych, które zgłosiły chęć udziału w warsztatach pokazowych. 

Od września ubiegłego roku w sposób praktyczny wspierają uczniów i nauczycieli w wykorzystywaniu nowoczesnych technologii w polskich szkołach.

Kalendarz wydarzeń

Czerwca   2024
Pon Wt Śr Cz Pt Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

NASZE BADANIA