Wystartował konkurs dla uczniów "Poznaj Lokalnie, Promuj Globalnie"

Instytut Badań Edukacyjnych zaprasza uczniów wszystkich szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie poświęconym tematyce społeczno-gospodarczej. Dla zwycięzców przewidziano cenne nagrody!

Konkurs "Poznaj Lokalnie, Promuj Globalnie" skierowany jest do uczniów uczniów szkół, którzy interesują się tematyką społeczno- gospodarczą oraz dobrze czują się w działaniach wymagających kreatywności i umiejętności plastycznych. Pracę na wybrany temat można wykonać w dowolnej technice, np.: film, animacja, komiks, grafika, projekt muralu, wzornictwo/design. Wybierzcie sposób, który umożliwi Wam uwolnienie pełni potencjału artystycznego i designerskiego.

Dla trzech najlepszych prac przewidziane zostały nagrody o wartości 8 tys. zł dla laureata I miejsca, 6 tys. zł za II miejsce i 4 tys. zł za III miejsce. Dodatkowo przewidziano dwa wyróżnienia o wartości 2 tys. zł każde. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj.
 

Na czym będzie polegać zadanie konkursowe? Należy zgłębić wybrany temat z zakresu społeczno-gospodarczego, a następnie stworzyć promujący go materiał. Proponujemy uczestnikom wybór jednego spośród czterech tematów:

• dobra i usługi specyficzne dla regionu, z którego pochodzi Uczestnik Konkursu;

• historię społeczno-gospodarczą regionu, z którego pochodzi Uczestnik Konkursu;

• istotne wydarzenia społeczno-gospodarcze regionu, z którego pochodzi Uczestnik Konkursu, zarówno te historyczne, jak i współczesne;

• postaci mające wpływ na rozwój społeczno-gospodarczy regionu, z którego pochodzi Uczestnik Konkursu, zarówno te historyczne, jak i współczesne.

Udział w Konkursie jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są w formie cyfrowej za pośrednictwem formularza.

Konkurs objęty jest patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji i Nauki. Patronami konkursu są Kongres 590 i Manufaktura Bolesławiec.

NASZE BADANIA