Ruszył ogólnopolski konkurs "Dobry Obywatel"

Instytut Badań Edukacyjnych zaprasza uczniów klas I-VIII wszystkich szkół podstawowych do udziału w konkursie poświęconym edukacji obywatelskiej. Dla zwycięzców przewidziano cenne nagrody!

To już druga edycja konkursu "Dobry Obywatel" zorganizowana przez Instytut Badań Edukacyjnych. Wpłynęło wtedy prawie 1700 prac – filmów, piosenek, wierszy, gier planszowych i prac plastycznych. Dlatego zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie. Tym razem zadaniem konkursowym jest wykonanie autorskiej gry (lub quizu).

Praca powinna mieć charakter edukacyjny w zakresie edukacji obywatelskiej. Można ją wykonać w jednej z dwóch technik do wyboru: tradycyjna praca plastyczna lub z wykorzystaniem narzędzi technologicznych (np. gra wideo). 

Udział w konkursie jest bezpłatny. Prace konkursowe przyjmowane są indywidualnie, a każdy uczestnik może zgłosić się do konkursu tylko raz. Zgłoszenie, w imieniu uczestnika, musi przesłać nauczyciel lub dyrektor szkoły. Prace będą oceniane jednoetapowo, w oparciu o następujące kryteria: spełnienie wymogów formalnych (warunek konieczny); potencjał edukacyjny pracy konkursowej; oryginalność / kreatywność pomysłu; zgodność z tematem; walory estetyczne.

Przewidziano dwie kategorie wiekowe: klasy I-III i IV-VIII. Na laureatów każdej z kategorii czekają nagrody rzeczowe o wartości: do 1000 zł (I miejsce), do 700 zł (II miejsce), do 500 zł (III miejsce) i po dwa wyróżnienia do 350 zł. Zgłoszenia konkursowe oraz szczegóły konkursu dostępne są tutaj.

Konkurs został objęty Patronatem Honorowym Ministra Edukacji i Nauki, GovTech Polska, Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych oraz Fundacji Indie Games Polska.