Dr Jakub Koper weźmie udział w Zachodniopomorskim Kongresie Oświatowym

W dn. 23-24 listopada br. w Kołobrzegu odbędzie się już VII Zachodniopomorski Kongres Oświatowy poświęcony sztucznej inteligencji w edukacji. Podczas wydarzenia wykład poprowadzi dr Jakub Koper, Zastępca Dyrektora Instytutu ds. Finansowych i Rozwoju.

Rozwój sztucznej inteligencji (AI) to jeden z najważniejszych trendów kształtujących współczesną rzeczywistość, także tę szkolną. W jaki sposób AI zrewolucjonizuje edukację i zmodernizuje metody nauczania? Jakie nowe możliwości i wyzwania niesie dla nauczycieli wykorzystywanie tej technologii? Jakie są obecne i prognozowane zastosowania sztucznej inteligencji w procesie nauczania?

Na te i wiele innych pytań dotyczących AI odpowiedzą eksperci podczas VII Zachodniopomorskiego Kongresu Oświatowego, który odbędzie się 23 i 24 listopada br. w Kołobrzegu.

Tematem przewodnim kongresu będzie wpływ sztucznej inteligencji na rozwój edukacji, ale program wydarzenia przewiduje także omawianie innych ważnych i aktualnych aspektów funkcjonowania oświaty jak m.in. wyzwania edukacyjne związane z rozwojem potencjału sektora morskiej energetyki wiatrowej czy zachowanie równowagi między wymaganiami edukacyjnymi a wspomagającymi ucznia. Prelekcjom towarzyszyć będą również dyskusje panelowe prowadzone przez przedstawicieli placówek oświatowych, władz centralnych i samorządowych odpowiedzialnych za rozwój edukacji oraz ekspertów technologicznych.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie kongres.spnt.pl. Instytut Badań Edukacyjnych objął wydarzenie swoim patronatem.

Lipca   2024
Pon Wt Śr Cz Pt Sob Nie

Wydarzenia Nadchodzące

There are no up-coming events