Darmowy dostęp do materiałów edukacyjnych Skriware dla każdej szkoły podstawowej w Polsce!

Dzięki współpracy Laboratoriów Przyszłości i Skriware, każda szkoła podstawowa w Polsce otrzymuje darmowy dostęp do bazy materiałów edukacyjnych zawartych w "Pakiecie na start", dostępnych na Skriware Academy wraz z dostępem do autorskiej biblioteki modeli 3D Skrimarket oraz narzędzi do modelowania 3D: Creator i 3D Playground.

Od stycznia 2023 roku wszystkie samorządowe i niesamorządowe szkoły podstawowe, które zgłoszą chęć otrzymania dostępu do Skriware Academy, będą mogły korzystać z bezpłatnej bazy materiałów edukacyjnych dla nauczycieli i uczniów. Wartość rynkowa "Pakietu na start" dla jednej szkoły wynosi 1560 zł.

Program Laboratoria Przyszłości to największe takie przedsięwzięcie w historii naszego kraju, skierowane do wszystkich szkół podstawowych w Polsce. Bardzo cieszy nas to, że polska branża EdTech brała udział w jego przygotowywaniu, a teraz wspiera nas w jego realizacji. Dziękuję za udostępnienie materiałów naszym partnerom ze Skriware, a wszystkie szkoły, które jeszcze nie dołączyły do tej inicjatywy - zapraszam do zgłoszeń! Mam nadzieję, że przygotowane treści będą pomocne nie tylko w prowadzeniu zajęć, ale staną się także inspiracją dla innych, którzy już dziś chcą tworzyć z nami Szkołę Przyszłości! - powiedziała Justyna Orłowska, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech oraz Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowe.

Aby otrzymać dostęp do platformy wystarczy zgłosić szkołę podstawową przez formularz przesłany do Dyrektorów Placówek przez System Informacji Oświatowej, a następnie poprosić szkolnego administratora o nadanie dostępu dla nauczycieli i założyć konto na Skriware Academy.

Inaugracja programu ruszyła podczas konferencji Edukacja na miarę 21. wieku dla każdej szkoły podstawowej w Polsce!. Wydarzenie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 75 im. Marii Konopnickiej w Warszawie, która otrzymała wsparcie w wysokości 162 tys. złotych. Zakupiła drukarki 3D, gogle VR, roboty edukacyjne, oraz inne urządzenia wielofunkcyjne.

Uczniowie klas 6-8 od razu skorzystali z nowoczesnego sprzętu i wzięli udział w warsztatach przygotowanych przez Mobilne Laboratoria Przyszłości oraz warsztatach modelowania i druku 3D, realizowanych przez firmę Skriware.

Więcej informacji na stronie Laboratoriów Przyszłości

Kalendarz wydarzeń

Czerwca   2024
Pon Wt Śr Cz Pt Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

NASZE BADANIA