Przedszkole dostępne dla wszystkich. Nowy program projektu UNICEF- ASA skierowany do nauczycieli pracujących w przedszkolach

W ramach projektu “Szkoła dostępna dla wszystkich” przygotowano program w całości dedykowany nauczycielom specjalistom pracującym w przedszkolach (pedagogom, pedagogom specjalnym, terapeutom pedagogicznym, psychologom i logopedom).

Program “Przedszkole dostępne dla wszystkich” oferuje bezpłatne szkolenia online oraz warsztaty z zakresu:

• diagnozy przesiewowej małego dziecka
  • diagnozy funkcjonowania poznawczego dzieci w wieku od 3 do 6 lat
  • wspomagania rozwoju językowego dzieci, w tym dzieci dwujęzycznych
  • rozwijanie umiejętności społeczno-emocjonalnych najmłodszych.

Nauczyciele poznają strategie pracy, które z powodzeniem mogą być elementem programów profilaktyczno - wychowawczych czy indywidualnych programów edukacyjno - terapeutycznych. Treści szkolenia wpisują się w aktualne kierunki polityki oświatowej.

Uczestnicy uzyskają dostęp do materiałów i instrumentów przygotowanych przez ekspertów -  praktyków na co dzień zajmujących się pracą z najmłodszymi. Następnie wezmą udział w interaktywnych warsztatach, w czasie których zapoznają się z praktycznymi wskazówkami dotyczącymi realizacji proponowanych interwencji. Po zakończeniu szkolenia uczestnicy będą wdrażać poznane działania w swoim miejscu pracy, a placówka zyska tytuł “Przedszkola dostępnego dla wszystkich’.

Szkolenie obejmuje 7 tematów i jest przewidziane do realizacji od połowy września do końca marca 2025.

Do udziału w programie zapraszamy nauczycieli z przedszkoli, którzy nie uczestniczyli jeszcze jeszcze w szkoleniu w ramach projektu UNICEF.

Więcej informacji na stronie https://asa.ibe.edu.pl/przedszkole-dostepne-dla-wszystkich/.

Rekrutacja rozpoczyna się już 2.09 w samo południe :). Do zobaczenia!

Anna Błaszczak, ekspertka merytoryczna w projekcie "Szkoła dostępna dla wszystkich" opowiada o założeniach programu "Przedszkole dostępne dla wszystkich"