“Szkoła dostępna dla wszystkich” to projekt, którego celem jest zwiększenie dostępności edukacji. Tę ideę realizujemy m.in. przez konsultacje ze specjalistami skierowane do nauczycieli specjalistów, a także nauczycieli przedmiotów, wychowawców, rodziców i pełnoletnich uczniów ze szkół uczestniczących w projekcie. To już kolejna tura takich spotkań, w ramach których można wziąć udział w spotkaniach z ekspertami z zakresu psychoterapii, psychiatrii dzieci i młodzieży i psychologii. Poprzednie edycje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

British Council w Polsce opublikowało raport zatytułowany “Understanding Teachers' Needs in Multicultural Classrooms'". Raport przedstawia różnorodne wyzwania stojące przed polskim systemem edukacyjnym w świetle napływu dzieci i młodzieży ukraińskiej po inwazji Rosji na Ukrainę w lutym 2022 roku. Analiza opinii uczestników badania koncentruje się na identyfikacji kluczowych wyzwań w strukturze systemu, barierach językowych, odporności oraz dobrostanu uczniów.

Rusza kolejna tura bezpłatnych konsultacji ze specjalistami dla szkół biorących udział w projekcie “Szkoła dostępna dla wszystkich”. W okresie od 19 lutego do 27 marca będzie można skorzystać z konsultacji z zakresu psychiatrii dzieci i młodzieży, psychiatrii dorosłych, psychoterapii dzieci i młodzieży oraz psychoterapii dorosłych.