IBE-PIB zaprasza na bezpłatne dwudniowe szkolenie online "Ocena funkcjonalna-model, procedura, narzędzia. Szkolenie dla specjalistów i specjalistek zatrudnionych w szkole".
Celem szkolenia jest pomoc szkołom w zapewnianiu niezbędnego wsparcia dla dzieci i młodzieży w każdym wieku, z uwzględnieniem ich zasobów i mocnych stron oraz zakresu posiadanych przez nich indywidualnych potrzeb edukacyjnych i rozwojowych. Tak rozumiane wsparcie jest możliwe dzięki sprawnie przeprowadzonej ocenie funkcjonalnej. Prace, które toczą się w resorcie edukacji, zmierzają w stronę wprowadzenia tego rozwiązania do szkół. Nasze szkolenie pozwoli się do tego przygotować.
Udział w szkoleniu dla specjalistów i specjalistek zatrudnionych w szkole, oznacza obecność i pracę on-line w obu wskazanych poniżej terminach. Szkolenie zawiera ważne elementy warsztatowe, wymagające aktywności uczestników. Istotne jest, aby uczestnik posiadał spokojne miejsce do pracy i prowadzenia rozmów, sprawną kamerę i mikrofon oraz stabilne łącze internetowe.
DLA KOGO?
- Jeśli w publicznej lub niepublicznej szkole pełnisz rolę specjalistki/specjalisty,
- Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności nt. skutecznego organizowania wsparcia dla uczniów i uczennic, z którymi masz kontakt i prowadzisz zajęcia,
- Jeśli chcesz przyjrzeć się sposobom organizacji pomocy w taki sposób, by odpowiedzialność nie spoczywała wyłącznie na barkach specjalisty,
to szkolenie jest dla Ciebie.
Zapraszamy zainteresowanych, zatrudnionych w publicznych i niepublicznych szkołach ogólnodostępnych:
- pedagogów/pedagożki,
- psychologów/psycholożki,
- pedagogów specjalnych/pedagożki specjalne,
- logopedów/logopedki,
- terapeutów pedagogicznych/terapeutki pedagogiczne.
Ważne: zgłoszenia innych osób niż wskazane w opisie szkolenia, będą odrzucane. Szkolenie nie jest przeznaczone dla specjalistów pracujących w przedszkolach, z uwagi na prezentowane narzędzia dla dzieci i młodzieży z klas od 1 szkoły podstawowej do ostatniej klasy ponadpodstawowej.
DLACZEGO WARTO?
- Poznasz kluczowe elementy procesu oceny funkcjonalnej (OF), w tym Szkolnej Oceny Funkcjonalnej (SzOF) i zrozumiesz podział ról w ich realizacji między szkołę i poradnię.
- Rozwiniesz umiejętności prowadzenia obserwacji funkcjonalnej, co ułatwi Ci ocenę potrzeb i możliwości uczniów i uczennic.
- Poznasz kluczowe elementy Międzynarodowej Klasyfikacji Funkcjonowania, Niepełnosprawności i Zdrowia (ICF), w oparciu o którą skonstruowane zostały narzędzia obserwacyjne dla szkół.
- Nauczysz się posługiwać wiedzą z zakresu obserwacji funkcjonalnej i Szkolnej Oceny Funkcjonalnej, podczas korzystania z wyżej wspomnianych narzędzi.
- Poznasz zasady organizowania i dokumentowania wsparcia udzielanego uczniowi, zgodnie z zasadami oceny funkcjonalnej, co ułatwi organizację pomocy w szkole.
- Nabędziesz niezbędną wiedzę do budowania współpracy z nauczycielami/nauczycielkami, innymi specjalistami/specjalistkami zatrudnionymi w szkole, z rodzicami oraz poradniami psychologiczno-pedagogicznymi w zakresie prowadzenia oceny funkcjonalnej.
Szkolenie prowadzone jest przez trenerki IBE-PIB:
- Marzanna Bogacka - Ekspertka główna ds. szkoleń w projekcie Wspieranie dostępności edukacji dla dzieci i młodzieży, IBE-PIB
- Anna Kida - Ekspertka główna ds. szkoleń w projekcie Wspieranie dostępności edukacji dla dzieci i młodzieży, IBE-PIB
Więcej informacji w MATERIALE FILMOWYM
Tu znajdziesz PROGRAM SZKOLENIA
REKRUTACJA
Termin szkolenia |
Link do deklaracji u i formularza rejestracyjnego |
Data zamknięcia rekrutacji |
TERMIN 1 dzień 1: 13.05.2025, godz. 16:00 - 18:30 dzień 2: 14.05.2025, godz. 16:00 - 18:30 |
|
11.05.2025 |
TERMIN 2 dzień 1: 20.05.2025, godz. 16:00 - 18:30 dzień 2: 21.05.2025, godz. 16:00 - 18:30 |
16.05.2025 |
|
TERMIN 3 dzień 1: 27.05.2025, godz. 17:30 - 20:00 dzień 2: 28.05.2025, godz. 17:30 - 20:00 |
23.05.2025 |
|
TERMIN 4 dzień 1: 3.06.2025, godz. 09:00 - 11:30 dzień 2: 4.06.2025, godz. 09:00 - 11:30 |
30.05.2025 |
|
TERMIN 5 dzień 1: 10.06.2025, godz. 16:00 - 18:30 dzień 2: 11.06.2025, godz. 16:00 - 18:30 |
7.06.2025 |
- Zgłoszenie się Uczestnika poprzez rejestrację i złożenie deklaracji stanowi równocześnie akceptację terminów i potwierdzenie możliwości udziału w zajęciach w obu wskazanych dniach szkoleniowych.
- Po zarejestrowaniu i akceptacji zgłoszenia Uczestnik otrzymuje od Organizatora potwierdzenie, zawierające linki do poszczególnych spotkań.
- W przypadku braku możliwości wzięcia udziału w szkoleniu Uczestnik jest proszony o niezwłoczne przekazanie Organizatorowi informacji o rezygnacji. Umożliwi to zaproponowanie udziału w szkoleniu innej osobie.
- Organizator zastrzega możliwość zamknięcia rekrutacji po wyczerpaniu liczby miejsc na szkolenie.
ZASADY UCZESTNICTWA
- Szkolenie ma charakter zdalny. Spotkania z trenerami odbędą się na platformie ZOOM.
- Szkolenie ma charakter warsztatowy – wymaga aktywności uczestników.
- Uczestnicy szkolenia są proszeni o zapewnienie sobie:
- sprawnej kamery,
- mikrofonu, umożliwiającego wypowiadanie się podczas zajęć,
- dostępu do internetu,
- miejsca, w którym można swobodnie prowadzić rozmowę on-line.
- Udział w szkoleniu jest całkowicie bezpłatny.
- Liczebność grup wynosi maksymalnie 20 osób.
- Do udziału w szkoleniu zostaną dopuszczeni wyłącznie specjaliści pracujący w szkołach. Formularze nie spełniające tego kryterium zostaną odrzucone.
- Organizator stworzy listę rezerwową, zapewniając w ten sposób możliwość uzupełniania listy uczestników w przypadku zwolnienia się miejsca.
- Uczestnicy będą proszeni o wypełnienia anonimowej ankiety informacji zwrotnej po ukończeniu szkolenia. Ankieta będzie miała charakter on-line.
Liczba miejsc ograniczona.
W razie pytań w sprawach związanych z rekrutacją prosimy o kontakt z:
Bartłomiej Włodarczyk, e-mail:
Szkolenie realizowane jest w ramach projektu realizowanego przez IBE PIB pn.: „Wspieranie dostępności edukacji dla dzieci i młodzieży” (nr projektu: FERS.01.06-IP.05-0002/23), współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie