Cedefop publikuje nasze badania

Europejskie Centrum Rozwoju Kształcenia Zawodowego (Cedefop) opublikowało polski raport w ramach programu VET in Europe. To dokument dotyczący kształcenia i szkolenia zawodowego, który wspólnie przygotują kraje członkowskie Unii Europejskiej oraz Islandia i Norwegia.

Autorami polskiego raportu są nasi pracownicy: Agnieszka Chłoń-Domińczak, Horacy Dębowski, Dorota Holzer-Żelażewska oraz Anna Maliszewska.  Na czynniki pierwsze rozłożyli sytuację demograficzną, gospodarczą i edukacyjną w kontekście kształcenia zawodowego.

Tym samym uzupełniamy europejską bazę wiedzy o nasz system kształcenia i szkolenia zawodowego. Zebranie podobnych informacji w innych krajach pozwoli na lepszą współpracę międzynarodową, a także podglądanie rozwiązań stosowanych przez naszych zagranicznych partnerów.

Więcej o polskim raporcie VET in Europe:

Raport do pobrania: plik PDF