Znamy wyniki konkursu "Jestem Eko"!

Pierwsza edycja zmagań konkursowych Jestem Eko oficjalnie dobiegła końca. Do konkursu zgłosiło się 257 Kół Przyrodniczych z całej Polski. Przez ponad sześć miesięcy aktywnie wdrażały one w swoich szkołach dobre praktyki związane z ochroną środowiska.

Zwieńczeniem działań konkursowych "Jestem Eko" było blisko 100 nadesłanych prac "Eko-Działanie", które obrazowały aktywności ekologiczne prowadzone przez Koła Przyrodnicze. Prace Konkursowe prezentowały wysoki poziom i duże zróżnicowanie w spojrzeniu na aktywne  i praktyczne wspomaganie przyrody. Ogromnie ważnym aspektem przesłanych prac jest zaangażowanie w działanie całej społeczności szkolnej, rodziców oraz społeczności lokalnych a nawet samorządowych.

Wyniki I edycji Konkursu Jestem Eko:

  • Nagroda główna oraz Tytuł Eko-Szkoły przyznany został Kołu Przyrodniczemu "Super EkoLogiczni" w Szkole Podstawowej nr 6 im. Ireny Sendlerowej w Chełmie.
  • Tytuł Złote Eko-Działanie za realizację Zadania Konkursowego przyznano Kołu "Ekoplaneciaki z Rówieńskiej Paki" ze Szkoły Podstawowej im. Marii i Michała Krukierków w Równem.

Komisja Konkursowa przyznała również cztery wyróżnienia w dwóch kategoriach. Dwa wyróżnienia za całoroczną pracę w ramach Jestem Eko dla:

  • Koła Przyrodniczego "Ekobios" ze Szkoły Podstawowej w Okonku
  • Koła Przyrodniczego "Eko Wolanie" ze Szkoły Podstawowej w Woli Wielkiej

oraz dwa wyróżnienia za wykonanie Zadania Konkursowego dla:

  • Koła Przyrodniczego "Jestem Eko" ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Gorzowie Wielkopolskim
  • Koła Przyrodniczego "Eko Friends" z Zespołu Szkół w Świerczynie

Organizatorzy gratulują wszystkim Kołom i ich opiekunom zaangażowania, energii i wytrwałości w działaniu.

NASZE BADANIA