Znamy zwycięzców #HackEdu 2022!

Rozstrzygnięto konkurs na wymarzoną lekcję, czyli wyzwanie #HackEdu zorganizowane w ramach największego stacjonarnego hackathonu w Europie – HackYeah powered by GovTech Polska. Wydarzenie było współorganizowane przez IBE.

HackYeah powered by GovTech Polska to największy stacjonarny hackathon w Europie. Impreza odbyła się w dniach 19-20 listopada 2022 w Tauron Arenie w Krakowie. Wyzwanie #HackEdu polegało na wykonaniu zadania "Moja lekcja w szkole jutra" z wykorzystaniem sprzętu z programu "Laboratoria Przyszłości". Obejmowało ono 4 kategorie:

  • nauki ścisłe (matematyka, fizyka),
  • języki obce (wybrane języki obce),
  • nauki humanistyczne (język polski, historia, wiedza o społeczeństwie),
  • przyrodnicze (biologia, chemia, geografia).

Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Nagrody wręczyła Justyna Orłowska, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech, Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. transformacji cyfrowej. Pełna lista zwycięzców znajduje się na stronie MEiN

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwo Edukacji i Nauki, MeinTech, Instytut Badań Edukacyjnych, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych. 

Podczas HackYeah powered by GovTech Polska  w roli mówców wystąpią dwaj eksperci z Instytutu Badań Edukacyjnych: Michał Nowakowski i Wojciech Stęchły. Wspólnie ze słuchaczami zastanowią się oni, czy czas papierowych dyplomów się skończył oraz przedstawią Odznakę+ jako aplikację do alternatywnego poświadczania umiejętności.

Odznaka+ to system, który umożliwia wydawanie, zdobywanie, przechowywanie i udostępnianie cyfrowych odznak oraz poświadczonych cyfrowo certyfikatów PDF. Jest to pierwszy taki system w Polsce.