8. obóz ADAMED SmartUP za nami

Pod patronatem Instytutu Badań Edukacyjnych w drugiej połowie lipca odbył się obóz naukowy w ramach 8. edycji programu stypendialnego ADAMED SmartUP. 50 uczniów i uczennic w wieku od 14 do 19 lat przyjechało do Warszawy, żeby przez 2 tygodnie poznawać tajniki pracy naukowca oraz nawiązywać nowe przyjaźnie. Po raz pierwszy do polskiej młodzieży dołączyło troje laureatów wietnamskiej edycji programu.

Program dostosowany do zainteresowań

ADAMED SmartUP to program naukowo-edukacyjny skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych w wieku 14-19 lat. Jego celem jest popularyzacja nauk ścisłych i przyrodniczych oraz wsparcie rozwoju młodzieży szczególnie uzdolnionej w tym obszarze. 

4 grupy tematyczne

Uczestnicy obozu pracowali w ramach 4 grup tematycznych: chemia i biochemia, medycyna i nauki medyczne, inżyniera i robotyka, fizyka i nowe technologie. 

Integracja 

Jednym z istotnych celów programu ADAMED SmartUP jest również integracja. Podczas dwóch tygodni młodzi naukowcy mieli okazję pracować w grupach i poznawać osoby o podobnych zainteresowaniach. Brali też udział m.in. w warsztatach kulinarnych, wycieczkach do ośrodków badawczych czy Mock Interviews.

ADAMED SmartUP Wietnam

Od 3 lat program ADAMED SmartUP zaprasza do udziału młodzież nie tylko z Polski, ale również z Wietnamu. Wietnamska edycja realizowana jest we współpracy ze Szkołą Średnią im. Przyjaźni Polsko-Wietnamskiej w Hanoi. Trójka tamtejszych laureatów po raz pierwszy przyjechała do Warszawy, aby uczestniczyć w części wykładów i zajęć praktycznych, a także w integracji z rówieśnikami z Polski oraz poznawać naszą kulturę podczas zwiedzania.

Nagrody

We wrześniu 10 osób zostanie uhonorowanych nagrodą główną programu ADAMED SmartUP i przez kolejnych 10 miesięcy weźmie udział w indywidualnych konsultacjach edukacyjnych. Dodatkowo, po roku intensywnej pracy 3 z nich otrzyma stypendium finansowe w wysokości 40 tys. złotych, które będą mogli przeznaczyć na swój dalszy rozwój i spełnianie naukowych marzeń.

Więcej:

https://adamedsmartup.pl/