Inauguracyjne spotkanie pomorskiej sieci współpracy nauczycieli kształcenia zawodowego z udziałem ekspertów IBE

Rusza pierwsze spotkanie pomorskiej społeczności zawodowców z udziałem ekspertów z Instytutu Badań Edukacyjnych. Już 15 maja w Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku dr Katarzyna Pająk-Załęska i Dorota Heiza przybliżą najnowsze globalne trendy w edukacji zawodowej oraz modele współpracy między sektorem edukacyjnym a biznesem.

W ramach projektu unijnego „Regionalne wsparcie rozwoju szkolnictwa zawodowego” finansowanego z Funduszy Europejskich dla Pomorza na lata 2021–2027, zaplanowano szereg działań, które będą realizowane w ramach pomorskiej sieci współpracy nauczycieli kształcenia zawodowego w branżach kluczowych dla rozwoju regionu. Sieć skupi kierowników szkolenia praktycznego, nauczycieli przedmiotów zawodowych i instruktorów praktycznej nauki zawodu. Projekt zakłada cykliczne spotkania z ekspertami, szkolenia branżowe dla nauczycieli w zakładach pracy oraz wymianę doświadczeń i narzędzi dydaktycznych.

Inauguracyjne spotkanie sieci współpracy odbędzie się 15 maja 2024 roku o godzinie 12.00 w siedzibie PCEN w Gdańsku. Podczas tego wydarzenia zaplanowano wiele interesujących prezentacji oraz przestrzeni na dyskusję, które pozwolą lepiej poznać potrzeby i możliwości współpracy w dziedzinie rozwoju szkolnictwa zawodowego.
W spotkaniu wezmą również udział przedstawicielki Instytutu Badań Edukacyjnych:

  • O najnowszych megatrendach kształtujących edukację zawodową na świecie opowie dr Katarzyna Pająk-Załęska.
  • Dorota Heiza zaprezentuje model idealnej współpracy pracodawców z edukacją formalną w świetle ZSU 2030.

Nie przegap szansy na zdobycie cennej wiedzy i możliwości profesjonalnego rozwoju w obszarze edukacji zawodowej!

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w projekcie, który ma na celu rozwój szkolnictwa zawodowego na Pomorzu.


Jeśli chcesz wziąć udział w projekcie, zarejestruj się przez FORMULARZ