Nowy wymiar edukacji branżowej w Centrum Programowania Robotów Przemysłowych w Gdańsku

18 marca 2024 roku o godzinie 10:00 w Gdańskim Parku Naukowo – Technologicznym została otwarta innowacyjna pracownia spawalnicza, dzięki której możliwe będzie realizowanie nauczania w technologii VR. Nowoczesna pracownia spawania w technologii VR wyposażona jest w symulatory posiadające inteligentne rękawice, z pełną haptyką przenoszącą zarówno drgania jak i uczucie ciepła. Dzięki zastosowanej technologii ćwiczenia umiejętności spawalniczych będą przeprowadzane w bezpiecznych warunkach z precyzyjną analizą.

Pracownia spawania to kolejny etap rozbudowy Centrum Programowania Robotów Przemysłowych w Gdańsku (CPRP). CPRP powstało we wrześniu 2019 roku jako wspólna inicjatywa Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Instytutu Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk, w odpowiedzi na potrzeby rynku w rzeczywistości Przemysłu 4.0.

To jeden z pierwszych ośrodków w Polsce, który umożliwia podnoszenie kompetencji pracowników, a także pomaga uczniom szkół branżowych w obraniu ścieżki kariery związanej z automatyką i robotyką. Centrum dodatkowo posiada w swojej ofercie zajęcia z druku 3D.

W Centrum Programowania Robotów Przemysłowych realizowane są kursy i szkolenia branżowe umożliwiające zdobywanie nowych potrzebnych w przemyśle przyszłości umiejętności. Odbywają się lekcje pokazowe oraz zajęcia z doradztwa zawodowego. Możliwe jest także potwierdzanie kwalifikacji poszukiwanych na rynku pracy.

Oferta skierowana jest do:

  • Pracowników przedsiębiorstw, w celu podniesienia kompetencji;
  • Uczniów szkół branżowych w ramach zajęć lekcyjnych;
  • Nauczycieli praktycznej nauki zawodu w ramach obligatoryjnych szkoleń branżowych.

W przestrzeni tego nowoczesnego ośrodka szkoleniowego, dzięki gościnności i współpracy z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną, odbędzie się warsztat organizowany przez IBE dotyczący potrzeb w zakresie zdobywania i doskonalenia umiejętności nauczycieli zawodów: mechatronik, technik mechatronik, automatyk, technik automatyk, technik robotyk, technik elektronik, elektronik. Warsztat realizowany jest w ramach badania “Przygotowanie rozwiązań wspierających proces kształcenia przyszłych i doskonalenia obecnych nauczycieli zawodu", finansowany z Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego (FERS).

Jeśli chcieliby Państwo dołączyć do grona ekspertów IBE i podzielić się z nami swoim doświadczeniem i spostrzeżeniami dotyczącymi tej tematyki oraz poznać ofertę i wyposażenie CPRP, serdecznie zapraszamy na nasze warsztaty.

Więcej informacji o warsztatach w zakładce: Warsztaty i spotkania.

 

#FunduszeUE