Wystartowały szkolenia dla doradców zawodowych

W ramach działań projektu „Kariera bez barier” realizowane są stacjonarne szkolenia dla Doradców Zawodowych z 80 szkół podstawowych z całej Polski, zrekrutowanych przez Operatorów Wsparcia. Szkolenia prowadzą Eksperci-Trenerzy z IBE, zaangażowani w projekcie.

Podczas szkoleń:

• wyjaśniane są założenia i wartości „Kariery bez barier”;
  • omawiany jest Model Kompetencji i Umiejętności dla tranzycji uczniów na rynek pracy, który stanowi centralną oś dla projektowania działań w szkołach.

Doradcy poznają także Metodę Bilansu Kompetencji dostosowaną do pracy z uczniami ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi.

Materiały i poradniki dla doradców, praktyczne zeszyty ćwiczeń i refleksji dla uczniów pomocne w przygotowaniu bilansu własnych zasobów i portfolio oraz w planowaniu dalszej drogi edukacyjno-zawodowej - opracowane na potrzeby projektu - to tylko część zasobów jakie otrzymują szkoły uczestniczące w projekcie.

Dzięki wsparciu IBE doradcy przeprowadzą 3600 godzin indywidualnego doradztwa dla 1200 uczniów ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi, w tym z niepełnosprawnościami.

W szkoleniach biorą udział doradcy zawodowi zatrudnieni w szkołach, które zakwalifikowały się do projektu realizowanego w projekcie "Kariera bez barier".