Webinar o VR w edukacji dla dyrektorów i nauczycieli szkół

Instytut Badań Edukacyjnych zaprasza na bezpłatny webinar "Wirtualna rzeczywistość w edukacji - wprowadzenie i przykłady zastosowań".

Webinar "Wirtualna rzeczywistość w edukacji - wprowadzenie i przykłady zastosowań" odbędzie się 9 marca o godz. 17:00. Potrwa ok. 2 godziny, a udział w nim jest bezpłatny. Webinar odbędzie się na platformie Zoom, liczba miejsc jest ograniczona. Spotkanie poprowadzą: Jan Szczyciński, Aleksander Rozwadowski, Marcin Pleta (Showtime VR) oraz Klaudyna Stachoń (Fundacja Wirtualne Horyzonty).

Kliknij w link rejestracyjny i zapisz się na webinar!

Będzie to doskonała okazja, aby dowiedzieć się, czym jest wirtualna rzeczywistość, czego potrzebuje szkoła, aby skorzystać z VR, jakie są szanse i wyzwania korzystania z tej technologii oraz poznać przykłady zastosować VR w edukacji w Polsce i na świecie. W programie zaplanowano pokaz materiałów VR i prezentację projektu "Empatia" do szkół (Fundacja Wirtualne Horyzonty). 

Dlaczego VR to dobre narzędzie edukacyjne? 

Wirtualna rzeczywistość to medium, które pozwala na wysoki poziom zaangażowania, możemy się w niej poruszać tak, jak w świecie rzeczywistym, wchodzić w interakcje, odczuwać emocje, co przekłada się na lepsze rozumienie i zapamiętywanie, czyli na ciekawsze uczenie się. 

VR może być formą rozrywki, ale także narzędziem, który pomoże nam lepiej zrozumieć dane zjawisko, czyjeś położenie, wejść w inny świat z większą otwartością, dlatego to świetna metoda edukacyjna. Badania naukowe pokazują, że osoby przebywające w rzeczywistości wirtualnej są w stanie przyswoić około 50% więcej informacji, niż gdyby przyswajali je w tradycyjny sposób. Dlatego, wykorzystując VR w edukacji można nie tylko zabierać uczniów w trudno dostępne lub nieistniejące już miejsca, ale też budować postawy empatyczne za pomocą konkretnych scenariuszy zajęć. 

NASZE BADANIA