IBE patronem konkursu wodorowego H2idea

Zapraszamy uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w konkursie dotyczącym technologii wodorowych. Na finalistów czekają atrakcyjne nagrody!

H2idea to ogólnopolski konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych (klasy VII-VIII) oraz ponadpodstawowych (licea, technika, szkoły zawodowe). Zadaniem jest przygotowanie "projektu", którego rezultat będzie częścią gospodarki wodorowej lub będzie miał bezpośredni wpływ na rozwój tego sektora gospodarki. Może to być idea, koncepcja, algorytm działania, ale i dokumentacja prototypu funkcjonalnego. Projekt obejmuje zagadnienia z zakresu matematyki, fizyki, chemii oraz informatyki.

Zasady konkursu H2idea

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie? Warto zacząć od zbudowania zespołu i znalezienia opiekuna projektu (grupy po 2 - 5 osób). Zgłoszenia do konkursu należy przesyłać poprzez formularz zgłoszeniowy do 31 stycznia 2023 r. Przyjęcie zgłoszenia zostanie potwierdzone w oddzielnym e-mailu. Prace konkursowe należy przesyłać do dnia 14 kwietnia 2023 roku. Wszystkie kryteria oceny znajdują się w regulaminie konkursu, który znajduje się tutaj.

Nagrody w konkursie H2idea

Uroczyste wręczenie nagrody nastąpi 17 Maja 2023 r. podczas Środkowoeuropejskiego Forum H2Poland. Zwycięzcy otrzymają nagrodę główną, czyli wycieczkę do laboratorium Tank Cooling &Hydrgen Laboratory PS-COM-EVT w Monachium. Przewidziano również iPady oraz inne zestawy gadżetów sponsorowane przez partnerów konkursu. Opiekun zwycięskiego zespołu otrzyma nagrodę w postaci sfinansowania uczestnictwa w szkoleniu dotyczącym technologii wodorowych.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie organizatora.