Impact'22 już za nami. IBE stworzyło Szkołę Jutra, którą odwiedził premier Morawiecki

Instytut Badań Edukacyjnych razem z MEiN oraz Dell Technologies zorganizowali strefę Szkoły Jutra. Podczas Impact'22 ogłoszono, że aż 70 mln zł z programu Laboratoria Przyszłości zostanie przeznaczone na sprzęt, materiały edukacyjne oraz oprogramowanie dla polskich uczniów!

W Poznań Congress Center odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczo-technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej - Impact’22. W wydarzeniu uczestniczyli również eksperci z Cyfrowego Centrum Edukacji i Nauki IBE. Razem z Ministerstwem Edukacji i Nauki oraz Dell Technologies przygotowano specjalną strefę Szkoły Jutra.

W warsztatach wzięli udział uczniowie oraz nauczyciele. Dzięki szkole Jutra poznali działanie nowoczesnych technologii, wykonali ćwiczenia z pomocą mikrokontrolerów, drukarek 3D oraz czujników ruchu, spędzili kreatywnie czas w otoczeniu innowacji. Podczas zajęć można było nauczyć się pierwszej pomocy na VR czy zbudować makietę do podlewania roślin!

70 mln na materiały edukacyjne dla uczniów!

Strefę Szkoły Jutra odwiedził nawet premier Mateusz Morawiecki. Podczas wizyty zapoznał się z możliwościami stworzonymi już w kilkunastu tysiącach szkół dzięki wsparciu z programu Laboratoria Przyszłości.

W ramach tego programu organy prowadzące szkoły otrzymują od państwa wsparcie finansowe warte ponad 2 miliardy złotych. Skorzystało z niego już 99% szkół samorządowych, teraz trwa nabór szkół niesamorządowych

70 mln zł z programu Laboratoria Przyszłości zostanie przeznaczone nie tylko na sprzęt, ale na materiały edukacyjne, oprogramowanie, tak aby zajęcia były prowadzone w sposób angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Zachęcamy kolejne organizacje biznesowe do partnerstwa w ramach Laboratoriów Przyszłości

~Justyna Orłowska - Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech oraz Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowej

Impact'22. Technologiczne wydarzenie na skalę europejską

Konferencja Impact'22 to najbardziej prestiżowe wydarzenie gospodarczo-technologiczne w Europie Środkowo-Wschodniej, w którym udział biorą topowi managerowie z największych globalnych firm, decydenci polityczni, regulatorzy, wybitni naukowcy oraz światowej klasy eksperci oraz mówcy.

Podczas 2 dni odbyły się panele, warsztaty oraz wykłady prowadzone łącznie na 6 scenach. Uczestniczyło w nich aż 400 speakerów z całego świata, którzy rozmawiali w 19 obszarach tematycznych.

NASZE BADANIA