Path2Integrity: przetwarzanie danych osobowych w badaniach naukowych

Zaprasza studentów wszystkich kierunków na interaktywny warsztat online poświęcony rzetelności badawczej, organizowany w ramach projektu Path2Integrity. Uczestnicy spotkania otrzymają międzynarodowy certyfikat uczestnictwa podpisany przez przedstawicieli Komisji Europejskiej.

Warsztat "Research on research subjects and GDPR" jest organizowany z myślą m.in. o osobach studiujących, planujących rozpoczęcie badań naukowych, przygotowujących swoją pierwszą pracę licencjacką lub magisterską. Jednym z zagadnień poruszanych podczas spotkania będzie kwestii przetwarzania danych osobowych zgodnie z rozporządzeniem RODO i w kontekście szeroko rozumianej działalności naukowej. Planuje się, że w warsztacie weźmie udział kilkaset osób z całej Europy.

Warsztat rozpocznie się 18 maja o godz. 15:00 i będzie prowadzony w języku angielskim.

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymają międzynarodowy certyfikat uczestnictwa podpisany przez przedstawicieli projektu Path2Integrity i Komisji Europejskiej.

By wziąć udział należy wysyłać mail ze zgłoszeniem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Path2Integrity i kultura uczciwości badawczej

Celem Path2Integrity jest poprawa jakości badań, zwiększenie ich społecznego znaczenia, a także wzmocnienie kultury rzetelności naukowej jako integralnej części badań i innowacji.

Path2Integrity wspiera formalne i nieformalne metody uczenia rzetelności naukowej i przyczynia się do stworzenia kultury uczciwości badawczej. Robi to poprzez stworzenie materiałów do nauki integralności badań, wdrożenie wzorcowych ścieżek edukacyjnych wraz z metodami oceny oraz podnoszenie ogólnej świadomości na temat rzetelności w badaniach.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Path2Integrity oraz w mediach społecznościowych projektu: Twitter | Facebook.

NASZE BADANIA