Międzynarodowy zespół projektu Path2Integrity zaprasza na serie webinarów w j. angielskim realizowanych w ramach tzw.: „Dialogów Path2Intgrity”.

Dla wszystkich społeczności świat coraz bardziej przesiąknięty technologią i dotknięty COVID-19 stwarza szereg nowych wyzwań i zaostrza istniejące. Jak możemy bezpiecznie poruszać się po faktach i fikcjach, które konkurują o naszą uwagę? W jaki sposób możemy najlepiej uczyć następne pokolenie o przewodnich zasadach badań etycznych i rzetelności badawczej?

”Dialogi Path2Integrity mają na celu zgromadzenie wielu interesariuszy zajmujących się rzetelnością naukową (RI) i etyką badawczą (RE) w celu poznania i współtworzenia nowych podejść i metod nauczania i uczenia się RE / RI oraz zwiększania świadomości ich znaczenia.

W okresie od listopada 2020 r. do marca 2021 r. można wziąć udział w inspirujących, interaktywnych wydarzeniach przygotowanych dla wszystkich, którzy interesują się tematyką rzetelności naukowej i etyki badawczej.

Zapraszamy nauczycieli wszystkich poziomów edukacji, twórców programów nauczania, członków komisji ds. etyki naukowej i urzędników ds. rzetelności naukowej; naukowców, kierowników i administratorów uniwersytetów, przedstawicieli agencji finansujących badania i edukację, media i przedstawicieli społeczności do omówienia własnych doświadczeń i prac związanych z nauczaniem i uczenie się rzetelności badawczej.
W ciągu pięciu (5) miesięcy będziemy organizować wydarzenia online dotyczące uczenia się i nauczania rzetelności naukowej i byłoby miło, gdybyś był z nami. Tutaj można śledzić zapowiedzi nowych wydarzeń organizowanych w ramach Dialogów.

Wszystkich zapraszamy do uczestnictwa w najbliższym wydarzeniu.

56

„Jak możemy promować uczciwość w naszych instytucjach badawczych?”
To bardzo ważne pytanie, na które odpowiedzi mogą być bardzo różne. Webinarium w tym temacie poprowadzą dwie ekspertki: Zoë Hammatti i Arja R Aro.
Liczymy na Wasze aktywne uczestnictwo podczas najbliższego webinaru, które odbędzie się już 6 listopada o godzinie 10:00.

Nie zapomnij się zarejestrować: https://www.3ccompliance.com/es/eventos/path2integrity/how-to-promote-integrity-at-your-research-institution/

Od października 2020 do kwietnia 2021 zapraszamy również do wzięcia udziału w naszym zaproszeniu do składania tekstów poświęconych teorii lub praktyce edukacyjnej w obszarach tematycznie związanych z rzetelnością naukową lub etyką badawczą. Jesienią 2021 roku opublikujemy specjalne wydanie w interdyscyplinarnym czasopiśmie ogólnodostępnym FACET

Path2Integrity Dialogue webinar 06.11.2020

Path2Integrity Dialogue webinar 11.11.2020

Path2Integrity Dialogue webinar 13.11.2020