Konkurs "Jestem Eko" zakończony. Gala wręczenia nagród

Do konkursu "Jestem Eko" zgłosiło się prawie 300 kół przyrodniczych z całej Polski. Teraz w gmachu Ministerstwa Edukacji i Nauki laureaci odebrali dyplomy i nagrody z rąk Sekretarza Stanu Dariusza Piontkowskiego, Dyrektora IBE prof. dr. hab. Roberta T. Ptaszka oraz Zastępcy Dyrektora IBE ds. Naukowych dr. hab. Pawła Gondka.

Ogólnopolski konkurs "Jestem Eko" skierowany był do kół przyrodniczych działających przy szkołach podstawowych. Jego celem była m.in. popularyzacja wiedzy ekologicznej oraz kształtowanie postawy pro natura w codziennym życiu.

Prace konkursowe oraz całoroczne działania zgłoszonych kół były na bardzo wysokim poziomie. Komisja Konkursowa wybrała zgłoszenia, które zdecydowanie wyróżniały się na tle innych i zasługiwały na nagrodzenie. 

Koła przyrodnicze biorące udział w konkursie mogły zdobyć nagrody w dwóch kategoriach:

  • Eko-Szkoła, czyli nagroda główna w konkursie przyznana za całokształt działań i inicjatyw podejmowanych w ramach konkursu Jestem Eko przez cały rok szkolny;
  • Złote Eko-Działanie, przyznana za najwyżej ocenioną realizację Zadania Konkursowego.

W obu kategoriach Komisja Konkursowa przyznała także po dwa wyróżnienia.

Zwycięzcy konkursu

Nagroda główna w wysokości 4 tys. zł oraz Tytuł "Eko-Szkoły” przyznane zostały Kołu Przyrodniczemu "Super EkoLogiczni” ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Ireny Sendlerowej w Chełmie.

Tytuł "Złote Eko-Działanie" za realizację zadania konkursowego oraz nagrodę w wysokości 3 tys. zł przyznano Kołu Przyrodniczemu "Ekoplaneciaki z Rówieńskiej Paki” ze Szkoły Podstawowej im. Marii i Michała Krukierków w Równem.

Wyróżnienia otrzymali:

  • Koło Przyrodnicze „Ekobos” ze Szkoły Podstawowej w Okonku,
  • Koło Przyrodnicze „Eko Wolanie” ze Szkoły Podstawowej w Woli Wielkiej
  • Koło Przyrodnicze „Jestem Eko” ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Gorzowie Wielkopolskim,
  • Koło Przyrodnicze „Eko Friends” z Zespołu Szkół w Świerczynie.

Wyróżnione koła otrzymały nagrody rzeczowe o wartości 1 tys. zł.

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim Laureatom i ich opiekunom za przybycie, serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, do zobaczenia w kolejnych odsłonach konkursu.

NASZE BADANIA