Inspirujące warsztaty dla nauczycieli z Wrocławia i regionu

Instytut Badań Edukacyjnych i Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości przeprowadzą inspirujące warsztaty dla nauczycieli z Wrocławia i regionu. Dzięki nim nauczyciele będą mogli jeszcze w większym stopniu korzystać z nowych technologii w procesie edukacyjnym, a tym samym wspierać rozwijanie kompetencji przyszłości wśród dzieci i młodzieży.

Założenia warsztatów dla nauczycieli przedstawili podczas konferencji prasowej: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Wojciech Murdzek, Dolnośląski Wicekurator Oświaty Janusz Wrzal, dr inż. Jerzy Greblicki z Instytutu Badań Edukacyjnych oraz Piotr Bober i Paweł Nowak z Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości.  

– Chcemy, aby przede wszystkim nauczyciele posmakowali nowoczesnych technologii, stali się ich propagatorami, a wiedzę o nich z pasją przekazywali dalej. Potrzebujemy dobrej współpracy z kadrą nauczycielską, bo to ona jest kluczem do tego, na czym nam zależy, czyli aby trafić do serc i umysłów młodych ludzi – zaznaczył wiceminister Wojciech Murdzek.

Warsztaty pozwolą nauczycielom na lepsze poznanie metod pracy z wykorzystaniem nowych technologii. Dzięki temu nauczyciele będą mogli inspirować młodych ludzi do zdobywania wiedzy i rozwijania kompetencji przyszłości. Warsztaty będą się odbywały z wykorzystaniem sprzętu znajdującego się w „Laboratoriach Przyszłości” na Stadionie Tarczyński Arena we Wrocławiu. 

– Młodzi ludzie, którzy dziś zaczynają szkołę, dożyją XXII wieku i spotkają się z sytuacjami, o których zupełnie nic dzisiaj nie wiemy. Najważniejszym zadaniem szkoły jest ich przygotowanie na sytuację dzisiaj nawet trudną do przewidzenia. A posłuży temu oswojenie z nowymi technologiami. Wsparciem dla szkół w wykorzystaniu tego sprzętu, inspirowaniu a także szukaniu podpowiedzi i nowych rozwiązań jest funkcjonowanie instytucji takich jak FPPP czy IBE – podkreślił Janusz Wrzal, Dolnośląski Wicekurator Oświaty.

Podczas konferencji przedstawiono dotychczasową działalność FPPP w zakresie rozwijania kompetencji przyszłości, w tym omówiono realizację pilotażowego programu „Nauczyciel Przyszłości”, który spotkał się z pozytywnym odbiorem radomskich nauczycieli. Eksperci FPPP pokazują w nim, jak w sposób holistyczny, interdyscyplinarny i przy użyciu nowoczesnych technologii można tworzyć inspirującą przestrzeń edukacyjną dla uczniów.

W bezpłatnych warsztatach będą mogli wziąć udział nauczyciele ze szkół podstawowych z Wrocławia i regionu.

Pytania dotyczące warsztatów można kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod nr tel. +48 333 43 43.

 

NASZE BADANIA