Wirtualne spotkania na temat rzetelności badawczej

W kwietniu br. odbędą się kolejne webinary w ramach projektu Path2Integrity. Wydarzenia są bezpłatne, w języku angielskim, ale należy się na nie wcześniej zapisać.  

W ramach projektu Path2Integrity organizowane są spotkania, które mają na celu przybliżenia stanowiska różnych interesariuszy zaangażowanych w odpowiedzialne prowadzenie badań naukowych. Mają na celu poznanie i współtworzenie nowych sposobów oraz metod nauczania, ale także uczenia się w zakresie rzetelności badawczej i prawidłowego prowadzenia badań naukowych czy zwiększania świadomości ich znaczenia.

Tematem pierwszego spotkania  będzie rola szkolnictwa wyższego w kontekście budowania kultury rzetelności badawczej. Zaproszeni zostali:

  • Liette Vasseur, z Katedry UNESCO ds. Zrównoważonego Rozwoju Społeczności, profesor zwyczajna na Wydziale Nauk Biologicznych Uniwersytetu Brock, St. Catherine's (Kanada)
  • Alexander Hasgall, szef Rady ds. Kształcenia Doktorantów, European University Association (EUA), członek Rady Decydentów i Interesariuszy P2I.

Webinar odbędzie się 7 kwietnia br. o godzinie 17:00.

 p2i

Z kolei 14 kwietnia br. porozmawiamy na temat roli czasopism naukowych i branżowych w obszarze edukacji i badań dedykowanych rzetelności badawczej. Zaproszeni zostali:

  • Ana Marusic, profesor anatomii, Wydział Badań w Biomedycynie i Zdrowiu na Uniwersytecie w Splicie (Chorwacja), członkinią Komitetu Naukowego P2I
  • Tim Kersjes, menadżerem Research Integrity w Springer Nature Group w Dordrechcie (Holandia), członkiem Rady Decydentów i Interesariuszy P2I

Webinar odbędzie się 14 kwietnia br. o godzinie 12:00.

p2ii

Zainteresowanych uczestnictwem w webinarach prosimy o mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..