Agnieszka Grabowska i Agnieszka Brzeska-Pająk o wolontariacie młodzieżowym

Rozmowa dotycząca wolontariatu młodzieżowego jako elementu preorientacji zawodowej i rozpoznawania przez młodych ludzi własnego potencjału. Omówione zostały zagadnienia dotyczące różnych wymiarów wolontariatu oraz krótko i długoterminowych korzyści jakie mogą wynikać z tego rodzaju aktywności. Przywołane zostały dobre praktyki i przykłady związane z wykorzystaniem działalności wolontariackiej młodzieży w obszarze związanym z działalnością zawodową.

Rozmowę z Agnieszką Brzeską-Pająk: nauczycielką, wicedyrektorką VII LO w Radomiu, pracowniczką młodzieżową, opiekunką szkolnego wolontariatu, wieloletnią koordynatorką Młodzieżowego i Studenckiego Wolontariatu w Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży Arka w Radomiu przeprowadziła Agnieszka Grabowska – koordynator projektów młodzieżowych, entuzjastka edukacji pozaformalnej, ekspert ds. Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

Agnieszka Grabowska i Agnieszka Brzeska-Pająk o wolontariacie młodzieżowym