Eksperci IBE w roli mentorów i jurorów podczas największego hackathonu w Europie!

Już 24–25 listopada odbędzie się druga edycja HackYeah – największego stacjonarnego maratonu programistycznego w Europie. Na uczestników czekać będą zadania z trzech głównych kategorii – zdrowie, finanse i inwestycje oraz edukacja, a także zadania specjalne przygotowane przez partnerów HackYeah. Planuje się, że w wydarzeniu weźmie udział rekordowa liczna ponad 2500 uczestników!

 

Uczestnicy, pod okiem mentorów, będą pracować nad problemem dotyczącym jednej z trzech wybranych dziedzin: zdrowie, finanse i inwestycja oraz edukacja. Jego rozwiązaniem może być np.: platforma do zdalnej komunikacji z lekarzem, gra VR pomagająca dzieciom w nauce danego przedmiotu czy innowacyjny system usprawniający operacje bankowe. Wszystko zależy od kreatywności uczestników! Warto popisać się pomysłowością – do wygrania są nagrody o łącznej wartości blisko 400 tysięcy złotych.

IBE wspiera uczestników

Eksperci Instytutu Badań Edukacyjnych będą wspierać uczestników HackYeah oraz oceniać efekty ich pracy. Dla zespołów programistycznych, które zdecydują się na wybór kategorii „edukacja”, mentorzy IBE przygotowali przeróżne zadania, m.in.:

Jak opracować narzędzie, które ułatwiłoby praktykę pedagogiki projektowej na zajęciach w szkołach podstawowych i średnich?

W jaki sposób wykorzystać bazę opisów kwalifikacji i dane zawarte w Zintegrowanym Rejestrze Kwalifikacji do stworzenia aplikacji, która porównywałaby kwalifikacje pod kątem występowania podobnych zestawów wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych?

W jaki sposób zapewnić uczniom i rodzicom możliwość zgłaszania on-line zapotrzebowania na szkolenie z zakresu konkretnych kompetencji, tak aby mecenasi polskiej edukacji (m.in. biznes, organizacje pozarządowe) widzieli to zapotrzebowanie w formie mapy i mogli na nie odpowiedzieć?

Jak wykorzystać system Open Badges do stworzenia aplikacji umożliwiającej opisywanie swoich osiągnięć?

To tylko kilka z wątków problemowych, do podjęcia których będą zachęcać mentorzy z Instytutu Badań Edukacyjnych.

HackYeah to nie tylko hackathon!

W czasie wydarzenia odbędzie się również konferencja „Tech Night Talks”, która będzie idealną okazją do poszerzenia swojej wiedzy i do tego, by poznać ekspertów IT. Wśród prelegentów znaleźli się między innymi: Sławomir Sobótka, który wygłosi wykład „Event Storming – jak skracać dystans pomiędzy IT a Biznesem?” oraz Łukasz Pyrzyk, którego wystąpienie dotyczyć będzie tematu: „Ile (nie) wiesz o strukturach w .NET”.

NASZE BADANIA