Seminarium: Jak wspierać uczniów w samodzielnym uczeniu się

Uczenie się to kluczowa umiejętność na całe życie – każdy może i powinien ją rozwijać. Zachęcamy do korzystania z konkretnych narzędzi i rozwiązań przedstawionych w vademecach "Jak wspierać uczniów w samodzielnym uczeniu się?"

Sukces ucznia zaczyna się od jego samodzielności w nauce, a wspieranie tej samodzielności staje się jednym z najważniejszych zadań nauczyciela w dzisiejszym dynamicznie zmieniającym się świecie. Nauczyciel nie tylko przekazuje wiedzę, ale jest również ekspertem od uczenia się - odgrywa kluczową rolę jako przewodnik i mentor, który kształtuje postawy uczniów wobec nauki, wspiera ich w budowaniu odpowiedzialności za własny rozwój oraz rozwija umiejętności niezbędne do samodzielnego uczenia się.

Zapraszamy na seminarium online "Jak wspierać uczniów w samodzielnym uczeniu się?", które odbędzie się 12 września 2024 w godzinach 15.00-16.30.

Zapraszamy:

• nauczycieli
  • dyrektorów szkół
  • przedstawicieli oświaty i edukacji
  • wszystkie osoby zainteresowane tematyką seminarium i projektu

Program do pobrania

W trakcie seminarium poruszymy następujące tematy:

• "Inna szkoła. Nie musi być tak jak było" - Ewa Radanowicz- Ekspert, doradca, konsultant ds. przestrzeni edukacyjnej, zmiany i innowacji w projektach polskich i międzynarodowych
  • "Wspieranie efektywnego i samodzielnego uczenia się: praktyczne wskazówki dla nauczycieli, dyrektorów, uczniów, rodziców" - Bernadetta Czerkawska, Ewa Frołow, dr Dorota Nawrat-Wyraz, Michał Rostworowski, Anna Rutkowska- eksperci IBE

Formuła seminarium

Spotkanie odbędzie się w formule online w formie transmisji na kanale YouTube IBE.

Transmisja

Seminarium organizowane w ramach zadania, którego celem jest opracowanie kompleksowego systemu działań wspierających społeczność szkolną w realizacji zaleceń wynikających z rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 22 marca 2024 zmieniające rozporządzenie w sprawie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych (Dz.U. 2024 poz. 438).

Września   2024
Pon Wt Śr Cz Pt Sob Nie