Webinar: Kompetencje matematyczne i jak ich nauczać?

Zapraszamy na kolejne spotkanie online z cyklu „Wakacyjne rozmówki o edukacji”. Tym razem dyskusja skupi się na nauczaniu matematyki w szkole.

Drugi webinar pt. "Jakim zagranicznym rozwiązaniom warto się przyjrzeć, myśląc o zmianach w edukacji Kompetencje matematyczne i jak ich nauczać?" odbędzie się 2 sierpnia 2024 w godz. 10.00-12.00.

Temat nauczania matematyki w szkole omówiony zostanie z trzech perspektyw:

1. Ramy programowe: Analiza podstaw programowych z matematyki w wybranych krajach
  2. Treści i kompetencje: Myślenie komputacyjne na lekcji matematyki i nie tylko
  3. Przygotowanie nauczycieli do skutecznego nauczania matematyki

Każdy z tematów zostanie zaprezentowany przez eksperta. Po każdym z wystąpień głos zostanie oddany uczestnikom, którzy będą mieli przestrzeń, aby podzielić się swoimi pomysłami, sugestiami oraz komentarzami.

Spotkanie odbywa się w formule online na platformie ZOOM, a informacja wraz linkiem do wydarzenia zostanie przesłana na dzień przed wydarzeniem na maila wskazanego w formularzu zgłoszeniowym.

FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Do uczestnictwa zapraszamy:

• nauczycieli
  • przedstawicieli oświaty i edukacji
  • wszystkie osoby zainteresowane tematyką webinaru i projektu

Webinar zostanie nagrany i udostępniony na kanale YouTube Instytutu Badań Edukacyjnych

Więcej informacji o kolejnych wydarzeniach w projekcie znaleźć można na stronie Profilu Absolwenta.

Sierpnia   2024
Pon Wt Śr Cz Pt Sob Nie