Wizyta kierownictwa Ministerstwa Edukacji Narodowej w Instytucie Badań Edukacyjnych

W środę 26 czerwca mieliśmy w IBE przyjemność gościć Ministrę Edukacji Barbarę Nowacką, Wiceministrę Edukacji Katarzynę Lubnauer, Dyrektora Generalnego Ministerstwa Edukacji Narodowej Roberta Bartolda oraz szefa Gabinetu Politycznego Ministra Adę Guźniczak.

Ministra Barbara Nowacka rozpoczęła spotkanie z pracownikami, podkreślając wagę współpracy Instytutu Badań Edukacyjnych z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz rolę IBE we wspieraniu edukacji w Polsce.

Ministra Katarzyna Lubnauer podsumowała wspólne działania MEN i IBE w ciągu ostatniego półrocza oraz opowiedziała o planach na kolejne projekty. Wskazała na przygotowane już przez IBE analizy i badania, które zostały przeprowadzone na zlecenie MEN, m.in. informatory dla nauczycieli w projekcie „Jak wspierać uczniów w samodzielnym uczeniu się”, publikację „Prace domowe. Wyniki badań dotyczących prac domowych i ich efektywności edukacyjnej” oraz istotne wydarzenia wspierające zmiany w edukacji, takie jak wysłuchania publiczne w sprawie edukacji obywatelskiej czy profilu absolwenta.

Kierownictwo MEN podkreśliło także efektywną i sprawną współpracę z zespołem Instytutu oraz wyraziło nadzieje związane z dalszymi wspólnymi działaniami.

Dyrektorzy IBE, dr hab. Maciej Jakubowski i dr Tomasz Gajderowicz podziękowali natomiast za zaufanie, jakim został obdarzony Instytut oraz zapewnili o wsparciu dla kolejnych wspólnych projektów MEN i IBE.

W drugiej części spotkania goście z ministerstwa mieli okazję poznać zespoły pracujące w Instytucie i zakres ich działań.

Kalendarz wydarzeń

Lipca   2024
Pon Wt Śr Cz Pt Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

NASZE BADANIA