Wysłuchanie publiczne w sprawie Profilu Absolwenta

Instytut Badań Edukacyjnych zaprasza do wzięcia udziału w wysłuchaniu publicznym w sprawie profilu absolwenta w piątek 28 czerwca 2024, w godzinach 10:00 - 15:00.

Porozmawiajmy o nowej wizji szkoły i jej absolwencie. W jaką wiedzę powinien być wyposażony, by odnaleźć się w dzisiejszym świecie? Na jakie kompetencje społeczne położyć nacisk, by wyrósł z niego aktywny i zaangażowany w sprawy otaczającego nas świata dorosły. Mówiąc o uczniu i szkole pomówmy o przyszłości nas samych.

Zachęcamy do przesyłania uwag i propozycji na temat tego, jaki powinien być portret ucznia rozpoczynającego i kończącego naukę w szkole podstawowej, czyli co powinno wiedzieć, umieć, do czego powinno być gotowe dziecko:

• na koniec przedszkola?
  • na koniec VIII klasy?

Wysłuchanie odbędzie się w formule spotkania online.

Prosimy o wypełnienie właściwego formularza, zależnie od roli, jaką chcecie mieć w czasie wysłuchania:

Mówców prosimy o przygotowanie 3 minutowej wypowiedzi oraz rejestrację poprzez formularz zgłoszeniowy do 26 czerwca 2024 r. do godziny 10.00

Przebieg pełnego wysłuchania zostanie nagrany i udostępniony szerokiej publiczności na stronie projektu dot. profilu absolwenta w zakładce wysłuchanie publiczne.

Wysłuchanie publiczne organizowane jest przez IBE na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach projektu pod nazwą Kształtowanie kompetencji - od profilu do praktyki - opracowanie „profilu absolwenta” z uwzględnieniem założeń/koncepcji koniecznych zmian w kształceniu ogólnym. ETAP 1. Przedszkola i szkoły podstawowe.

Więcej informacji na stronie projektu Profil absolwenta.