Pierwsza konferencja z cyklu “Branża – wczoraj, dziś i jutro” – podsumowanie

W środę, 10 kwietnia 2024 r., w Kielcach, odbyła się konferencja “Kompetencje w branży mechanicznej – dziedzina spawalnictwo w kontekście Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji”. Była to pierwsza z cyklu 9 zaplanowanych przez zespół ZSK konferencji branżowych. 

Konferencja “Kompetencje w branży mechanicznej – dziedzina spawalnictwo w kontekście Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji”,cieszyła się dużym zainteresowaniem i zgromadziła liczne grono słuchaczy.

Podczas wydarzenia omawiano kwestie:

  • kompetencji w branży
  • badań rynku pracy
  • zapotrzebowania na wyspecjalizowaną kadrę.

Zostały także zaprezentowane możliwości wsparcia oferowanego przez Instytut Badań Edukacyjnych.

O tym, czym jest ZSK i o konferencji opowiada Agnieszka Szymczak, zastępca lidera projektu ZSK 6:

Pierwsza część konferencji przeznaczona została na wystąpienia, podczas których prelegenci koncentrowali się na problematyce związanej przede wszystkim z rynkiem pracy i potrzebami branży spawalniczej w tym zakresie.

Drugą część konferencji stanowił panel tematyczny „Wyzwania dla spawalnictwa”.

Konferencję zakończył panel dyskusyjny, podczas którego uczestnicy rozmawiali o kompetencjach, kwalifikacjach i edukacji w kontekście branży spawalniczej.

Poruszano także kwestię uczenia się przez całe życie, o któej opowiedziała obecna na konferencji Agnieszka Kubicka, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach:

Konferencja “Kompetencje w branży mechanicznej – dziedzina spawalnictwo w kontekście Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji” była pierwszym z cyklu 9 ponadregionalnych wydarzeń branżowych, realizowanych przez Instytut Badań Edukacyjnych. Spotkania organizowane w ramach cyklu “Branża – wczoraj, dziś i jutro” mają na celu przekazanie aktualnej wiedzy na temat najnowszych trendów, innowacji i rozwoju w danej branży. Stanowią platformę wymiany doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie wdrażania rozwiązań dostępnych w ramach Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. IBE zaplanował wydarzenia w różnych częściach Polski. Kolejne edycje będą kierowane do przedstawicieli branż wiodących oraz kluczowych w danym regionie.

Po więcej informacji o konferencji, zapraszamy na stronę Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

#FunduszeEuropejskie #FunduszeUE

NASZE BADANIA