Przedłużono nabór do Rady Dzieci i Młodzieży przy MEiN

Do 12 listopada potrwa nabór do VI kadencji Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczpospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji i Nauki. Członkami Rady mogą zostać uczniowie, którzy urodzili się między 1 października 2000 r. a 1 października 2008 r. 

Jak zostać członkiem Rady?

 

To proste! Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przedstawić w nim swoją wizję działalności Rady, a następnie przesłać skan wraz z wymaganym życiorysem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. 

Nadesłane kandydatury będą oceniane na podstawie przesłanych zgłoszeń, w szczególności uzasadnienia przygotowanego przez kandydata, a także informacji dotyczących spełniania następujących kryteriów:

  • zaangażowania w wolontariat,
  • zaangażowania w działalność społeczną oraz życie społeczności lokalnych i życie publiczne,
  • osiągane wyniki w nauce.

Na zgłoszenia czekamy do 12 listopada br. Wyniki naboru zostaną opublikowane na stronie internetowej MEiN. 

Działalność Rady Dzieci i Młodzieży 

Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej działa od 2016 roku. Do głównych zadań Rady należy wyrażanie opinii, w tym przedstawianie propozycji w kwestiach dotyczących dzieci i młodzieży w zakresie spraw objętych działem administracji rządowej oświata i wychowanie, w szczególności przedstawianie opinii na temat planowanych zmian, w tym propozycji rozwiązań. Kadencja Rady trwa rok. 

Rada będzie składała się z 32 członków (po dwóch z każdego województwa).

Materiały

Formularz zgłoszeniowy – Rada Dzieci i Młodzieży
Pobierz plik: Formularz_zgloszeniowy_kandydata_do_Rady_DiM_2021.docx (rozmiar: 0.03MB)