Druga edycja konferencji CEE Edu Digital Summit w Warszawie

Postępująca transformacja cyfrowa nie omija szkół i uczelni - jak zatem wykorzystać gigantyczny potencjał drzemiący w nowych technologiach? Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem wydarzenia, w którym brał udział także Instytut Badań Edukacyjnych.

25 marca odbyła się druga edycja konferencji edukacyjnej CEE Edu Digital Summit. Szerokie grono ekspertów międzynarodowych starało się odpowiedzieć na pytanie co zrobić, aby poszerzać kompetencje cyfrowe nowych pokoleń.

Wydarzenie adresowane było do edukatorów, ekspertów rynku edukacyjnego, nauczycieli i dyrektorów szkół, a także do decydentów odpowiedzialnych za obszar edukacyjny i cyfrowy.

W konferencji wzięli czynny udział także przedstawiciele Instytutu Badań Edukacyjnych. Dr hab. Maciej Jakubowski, dyrektor IBE, był gościem panelu dyskusyjnego pt. „Jak uczyć w cyfrowym świecie?”, natomiast dr Tomasz Gajderowicz, zastępca dyrektora IBE, zaproszony został do omówienia tematu „Rozmowy o cyfrowej szkole: Co badania mówią o tym, jak uczyć w cyfrowym świecie?”.

Pozostali goście konferencji wspólnie przedyskutowali także inne strategie cyfryzacji w sferze edukacyjnej. Podczas paneli dyskusyjnych eksperci odpowiadali na pytania:

  • jak uczyć w cyfrowym świecie,
  • jak rozwijać kompetencje cyfrowe wśród młodzieży,
  • jak unikać błędów (na bazie doświadczeń pionierów innowacyjnej edukacji),
  • jak cyfryzacja zmienia szkołę,
  • jak walczyć z zagrożeniami cyfrowymi,
  • jak zapewnić młodym ludziom kompetencje niezbędne do bezpiecznego poruszania się w sieci.

Nagranie z całego wydarzenia dostępne jest pod poniższymi linkami:


Scena 1:


Scena 2:

Kalendarz wydarzeń

Lipca   2024
Pon Wt Śr Cz Pt Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

NASZE BADANIA